Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 433/25

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie podstawowym pn.: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 632 na odcinku od km 48+724 do km 48+754 wraz z rozbiórką istniejącego i budową nowego obiektu inżynierskiego w miejscowości Komornica , numer postępowania: 268/24, zwane dalej: „postępowaniem”. Ogło...

KIO 241/25

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

W dniu 18 lutego 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania z wnioskiem o obciążenie Zamawiającego kosztami postępowania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art....

KIO 330/25

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwanej dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „przebudowę DW 698 od km 16+864 do km 17+023 polegająca na rozbiórce istniejącego mostu i 2 kładek dla pieszych przez rzekę w m....

KIO 74/26

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich
Meritum

Zamawiający Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest świadczenie usługi utrzymania czystości obiektu Sądu rejonowego w Strzelcach Opolskich w 2026 roku. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 01 grudnia 2025 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 005665331....

KIO 73/25 | KIO 75/25

19.02.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz został uiszczony od nich wpis. W sprawie KIO 73/25 Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. W sprawie KIO 75/25 odwołanie podlegało odrzuceniu na podstawie art. 528 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp w zw....

KIO 252/25

19.02.2025 wyrok
uwzględnione
Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, a także treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołanie, ofertę Przystępującego, pisma z dnia 9 stycznia 2025 r. z wyjaśnieniami dotyczącymi rażąco niskiej ceny wraz z zastrzeżeniem tajemnicy przedsiębiorstwa, odpowiedź Zamawiającego na odwołanie z dnia 6 lutego 2025 r., odpowiedź Przystępującego na odwołanie z dnia 5 lutego 2025 r., pismo procesowe Odwołującego...

KIO 168/25

19.02.2025 wyrok
oddalone
JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 6021 w Warszawie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 350/25

19.02.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Kozienice
Meritum

Zgodnie z brzmieniem postanowienia zamieszczonego w pkt 7.1 SWZ: W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału postępowaniu dotyczące: (…) 3) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): (…) IV) dla Pakietu 4 zrealiz...

KIO 140/25

19.02.2025 wyrok
uwzględnione
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 180/25

19.02.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Liszki
Meritum

Gmina Liszki zwana dalej „zamawiającym”, prowadziła postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych z terenu gminy Liszki w okresie od 01.03.2025 r. do 31.12.2025 r....