Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 707/25

17.03.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Strawczyn
Meritum

Wobec braku spełnienia przesłanek określonych w art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, Izba stwierdziła nieskuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawcę R.J. prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Firma Turystyczno-Usługowa Jurkowski ‎ w Ochotnicy Dolnej do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego....

KIO 745/24 | KIO 745/25

17.03.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Baranów
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Gminę Baranów, w trybie przetargu nieograniczonego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie gminy Baranów (nr postępowania: ZAPU.271.3.1.2025.MM ), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 15.01.2025 r., S 10/2025, 26106-2025, wobec czynności oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało 03.03.2025 r....

KIO 695/25

17.03.2025 wyrok
oddalone
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący nie wykazał zasadności zarzutu naruszenia przez Zamawiającego art. 224 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie odrzucenia oferty w części 3 Wykonawcy konsorcjum Hunters. Nie wykazał, że oferta tego Wykonawcy zawiera rażąco niską cenę, uniemożliwiającą wykonanie usługi w terminie określonym w punkcie 4.2 SWZ....

KIO 481/25

17.03.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa – Komendant Główny Policji z siedzibą w Warszawie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestników, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 2 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony . Wymaga wskazania, że w myśl przepisu art....

KIO 700/25

17.03.2025 wyrok
oddalone
Gmina Bogatynia
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni”. Opis przedmiotu zamówienia opisuje projekt budowlany opracowany przez  „Solarsystem s.c. Biuro Projektowe”, ul. Słowackiego 42, 32-400 Myślenice (pkt 5.2 SWZ)....

KIO 645/25

17.03.2025 wyrok
uwzględnione
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu ‎ i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia, natomiast jego oferta została przez Zamawiającego odrzucona....

KIO 731/25

17.03.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Kalisz
Meritum

Miasto Kalisz, zwane dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie nieograniczonego na „Utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza w 2025 r.”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 18 listopada 2024 r....

KIO 752/25

17.03.2025 wyrok
oddalone
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione w dniu 3 marca 2025 roku, ‎ od czynności Zamawiającego z dnia 27 lutego 2024 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu. Izba ustaliła, że zostały wypełnione łącznie przesłanki z art....

KIO 435/25

17.03.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Dolsk
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy: świadczenia usług w zakresie obsługi prawnej Urzędu Miasta i Gminy Dolsk w latach 2025 – 2026, w zakresie Części I zamówienia to jest obsługi prawnej jednostki zamawiającego z wyłączeniem spraw z zakresu zamówień publicznych i zadań Referatu Finansowego. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 04-12-2024, Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633584....

KIO 760/25

17.03.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Lubański
Meritum

W dniu 12 marca 2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęła od Zamawiającego odpowiedź na odwołanie z uzasadnienia, którego wynikało, że w dniu 11 marca 2025 r. Zamawiający unieważnił czynność wyboru oferty najkorzystniejszej w postępowaniu. Na dowód czego Zamawiający w załączniku do odpowiedzi na odwołanie przekazał pismo „Informacja o cofnięciu czynności wyboru oferty” z dnia 11 marca 2025 r. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....