Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 950/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Warmińsko–Mazurski w Olsztynie
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne . Zbędność postępowania odwoławczego wynikała z faktu, że po wniesieniu odwołania zamawiający 20 marca 2025 r....

KIO 984/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Copernicus Podmiot Leczniczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego zgłosił wykonawca SINMED Spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Przyszowicach....

KIO 867/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Z racji tego, że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości, zaś uczestnik zgłaszający przystąpienie po stronie Zamawiającego, zrezygnował z możliwości wniesienia sprzeciwu – postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 2 PZP. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do przepisów § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1113/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Grabica
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1044/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Kopernika 36, 31-501 Kraków, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Kompleksowa usługa polegająca na całodobowej ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych”, numer referencyjny: DFP.271.19.2025.AB....

KIO 1146/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia
Meritum

Gmina Wrocław – Urząd Miejski Wrocławia (dalej: „ Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Tłumaczenia pisemne i ustne (z języka polskiego na język obcy i z języka obcego na język polski) wraz z obsługą techniczną dla Urzędu Miejskiego Wrocławia” , znak sprawy ZP/TP/12/2025/WOU....

KIO 1071/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Białystok
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa 30 autobusów komunikacji miejskiej zasilanych energią elektryczną oraz stacji ładowania ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 754457-2024 OJ S 240/2024 – 10 grudnia 2024. 11 marca 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 21 marca 2025 r....

KIO 934/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Gliwicach
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Z racji tego, że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości, zaś uczestnicy zgłaszający przystąpienie po stronie Zamawiającego, zrezygnowali z możliwości wniesienia sprzeciwu – postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 2 PZP. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do przepisów § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1135/25

03.04.2025 postanowienie
zwrócone
Szpital Ogólny w Kolnie
Meritum

W dniu 24 marca 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Climamedic Sp. z o.o., Sp. k., ul. Bodycha 73a, 05-816 Michałowice zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Budowę nowego skrzydła Szpitala Ogólnego w Kolnie na potrzeby utworzenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w formule zaprojektuj i wybuduj. Wewnętrzny identyfikator: Sz.O./ZP/11/2024 ”....

KIO 860/25

03.04.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Świętokrzyskie ­ Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach
Meritum

W odwołaniu wykonawca W.B. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Zakład Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego W.B. z/s w Kielcach (Odwołujący) podniósł następujące zarzuty: 1) art. 119 Pzp i art. 122 Pzp z uwagi na brak: a) oceny, czy wobec firmy GrupaBravo Sp. z o.o., udostępniającej zdolności techniczne lub zawodowe Wykonawcy FENIX Sp. z o.o., ul....