Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 1073/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
ZAKŁAD KOMUNALNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 1165/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Zespół Żłobków m.st. Warszawy
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 839/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Centrum e-Zdrowia
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1001/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Suwałki
Meritum

Z dokonanej przez Izbę analizy treści zarzutów oraz zmodyfikowanych dokumentów, tj. SWZ i projektu umowy, wynika, że nie wszystkie zaskarżone postanowienia projektu umowy zostały przez zamawiającego zmodyfikowane. Nie zostało zmienione postanowienie § 8 ust. 7 projektu umowy w brzmieniu: „Łączna maksymalna wysokość kar umownych należnych każdej ze stron nie może przekroczyć 30% wynagrodzenia umownego brutto” oraz § 4 ust....

KIO 1008/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 1101/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w trybie podstawowym na usługę pod nazwą: świadczenie usługi kompleksowych prac porządkowych w zakresie stałego utrzymania czystości pomieszczeń biurowych w trzech lokalizacjach biur WFOŚiGW w Gdańsku przez okres 12 m-cy (nr postępowania: 01090/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/U/2024), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 14.02.2025 r., 2025/BZP 00104331, wobec czynności unieważnienia w...

KIO 1134/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Poczta Polska Spółka akcyjna
Meritum

Na podstawie załącznika do pisma zamawiającego z dnia 31 marca 2025 roku oraz informacji zawartych na stronie internetowej, na której prowadzone jest przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, Izba ustaliła, że w dniu 13 marca 2025 roku zamawiający dokonał modyfikacji specyfikacji warunków zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia. W dniu 17 marca 2025 roku zamawiający zmienił termin składania ofert na dzień 27 marca 2025 roku....

KIO 966/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn: „Dostawa Mobilnych Pracowni Komputerowych”, numer referencyjny ZZOSE.2611.23.2024.350.MPU [SZMPK]. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 605185-2024, OJ S 196/2024 08/10/2024. W dniu 14 marca 2025 r. wykonawca Suntar Sp. z o.o....

KIO 884/25

04.04.2025 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Następnie Izba ustaliła: Przedmiotem zamówienia w części nr 1 postępowania jest obsługa prawna Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Białymstoku....

KIO 1051/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Dróg w Toruniu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Rozbudowa ul. Olsztyńskiej w Toruniu na odcinku od ul. Czekoladowej do granicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 15, oznaczenie sprawy: DZP-281.2.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 156885-2025 w dniu 11 marca 2025 r. W dniu 20 marca 2025 r . wykonawca Balzola Polska Sp....