Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2570/25

22.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Drezdenko
Meritum

Zamawiający – Gmina Drezdenko prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pod nazwą: „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich w Gminie Drezdenko”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w BZP pod nr 2025/BZP 00023747/03/P W dniu 23 czerwca 2025 roku odwołujący , działając na podstawie na podstawie ‎ art. 513 pkt 1 i pkt 2 w zw. z art. 505 ust. 1 oraz 515 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 2444/25

22.07.2025 wyrok
umorzone
Skarb Państwa – Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej – Celestynów
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 12 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 159724-2025. Przystępujący przekazał Zamawiającemu datowane na 6 maja 2025 r....

KIO 2530/25

22.07.2025 postanowienie
umorzone
Szpital św. Anny w Miechowie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2555/25

22.07.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Bielański im. ks. J. Popiełuszki, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne . Zbędność postępowania odwoławczego wynikała z faktu, że po wniesieniu odwołania zamawiający 24 czerwca 2025 r....

KIO 2505/25

22.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Oborniki Śląskie
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 2458/25

22.07.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Celestynów
Meritum

Zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 18 ust. 1 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez uznanie że dokumenty przedstawione przez wykonawcę PreZero Service Centrum Sp. z o.o. tj.: Tajemnica przedsiębiorstwa - Tabela A z decyzjami administracyjnymi nakładającymi kary administracyjne na Wykonawcę, Tajemnica przedsiębiorstwa - Potwierdzenie uiszczenia kar administracyjnych, Decyzje dotyczące nałożonych kar administracyjnych został uznany za uzasadniony. Zgodnie z art. 18 ust....

KIO 2457/25

22.07.2025 wyrok
oddalone
Serwis GZM sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp, w szczególności nie zaistniała podstawa wskazana w pkt 3 wyżej wymienionego przepisu. Skład orzekający nie podziela stanowiska UNISTOP, które zostało wyrażone w piśmie procesowym z dnia 16 lipca 2025 r., że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w art. 515 ust....

KIO 2373/25

22.07.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620, dalej: ustawa / ustawa Pzp) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 2374/25

22.07.2025 wyrok
oddalone
Gmina Łask
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2459/25

22.07.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Zieleni (jednostka budżetowa Gminy Miasta Gdyni)
Meritum

Odwołujący legitymuje się interesem w rozumieniu art. 505 ustawy pzp. Postępowanie w zakresie zarzutu dotyczącego braku w dokumentacji projektowanych postanowień umownych nie podlega rozpatrzeniu, a to z powodu cofnięcia tegoż zarzutu przez odwołującego na posiedzeniu na posiedzeniu i w związku z faktem opublikowania wymaganego dokumentu przez zamawiającego po wszczęciu postępowania odwoławczego....