Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 2970/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że nie zgłoszono żadnego przystąpienia do postępowania odwoławczego. Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie - piśmie z 22 sierpnia 2025 r....

KIO 3105/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Rzeszowski
Meritum

Uniwersytet Rzeszowski z siedzibą w Rzeszowie (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” na usługi pn.: „Budowa nowego obiektu dydaktycznego wraz z wyposażeniem i towarzyszącą infrastrukturą techniczną przy ul....

KIO 2842/25

25.08.2025 wyrok
Centrum Obsługi Administracji Rządowej w Warszawie
Meritum

Odwołujący legitymuje się interesem w rozumieniu art. 505 ustawy pzp jako zainteresowany udzieleniem Mu zamówienia. Skład orzekający opierając się na materiale dowodowym uznaje za prawidłowe i uzasadnione stanowisko zarówno zamawiającego, jak i przystępującego po jego stronie. Ten ostatni podmiot uczestnicząc w postępowaniu odwoławczym sprostał ciężarowi dowodu, że złożona przez niego oferta nie zawiera ceny rażąco niskiej, jest realna i umożliwia wykonanie na rzecz zamawiającego usługi bez pono...

KIO 3095/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Ministerstwo Zdrowia
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, odwołujący wykonawca Agencja Ochrony MK sp. z o.o. ‎ z siedzibą w Warszawie , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Skarb Państwa Ministerstwo Zdrowia z siedzibą ‎ w Warszawie , pn.: „ Świadczenie usług ochrony osób i mienia Ministerstwa Zdrowia ” . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art....

KIO 3064/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Zamawiający - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest „Dostawa aparatury do spiekania plazmowo-iskrowego na potrzeby WIMIC” Numer ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej:   379686-2025 Odwołujący: GeniCore Sp. z o.o. z/s w Warszawie wniósł odwołanie od decyzji o odrzuceniu jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 PZP oraz o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 PZP,....

KIO 2966/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2881/25

25.08.2025 postanowienie
zwrócone
Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

W dniu 14 lipca 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ „IZAN+” Sp. z o.o., ul. Żabiniec 46, 31-215 Kraków zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: usługi kompleksowego sprzątania i czynności pomocnicze na rzecz pacjentów SK MSWiA z W-MCO w Olsztynie. Wewnętrzny identyfikator: ZPZ-23/04/25....

KIO 2784/25

25.08.2025 wyrok
umorzone
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świeciu
Meritum

odwołujący nie udowodnił twierdzeń zarzutu odwołania. Odwołujący kwestionował pełnienie przez K.K. w okresie ‎ grudzień 2018 r. do marzec 2022 r. funkcji Przedstawiciela Wykonawcy w realizacji ‎ od 17 grudnia 2018 r. do 7 marca 2022 r. inwestycji pn. „Hermetyzacja i dezodoryzacja wybranych obiektów oczyszczalni ścieków w Białymstoku – Kontrakt nr 3”, faktem podpisania umowy nr TI-3-FS/2018 z 17 grudnia 2018 r., wskazaniem w tej umowie T.R....

KIO 3067/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Lubin
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...

KIO 2953/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący Cloudware Polska sp. z o.o., przed terminem rozprawy oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....