Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 3744/25

30.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 3725/25

30.09.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koninie
Meritum

W dniu 4 września 2025 roku zamawiający przekazał wykonawcy uczestniczącemu w postępowaniu o udzielenie zamówienia kopię odwołania za pośrednictwem Platformy eZamawiający. Do postępowania odwoławczego w terminie określonym ustawą Pzp (tj. w terminie 3-dniowym, który upływał w dniu 8 września 2025 roku) nie zgłoszono przystąpienia....

KIO 3190/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Grudziądzu
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, wezwanie Przystępującego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z dnia 15 lipca 2025 r., wyjaśnienia Przystępującego w zakresie rażąco niskiej ceny z dnia 21 lipca 2025 r. wraz z dowodami, pismo Zamawiającego z dnia 28 lipca 2025 r....

KIO 3551/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Minister Aktywów Państwowych Ministerstwo Aktywów Państwowych

KIO 3522/25

30.09.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Lubuskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Postępowanie prowadzi zamawiający o udzielenie zamówienia publicznego pn. ”Pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem pn. ”Rozbiórka starego i budowa nowego mostu w m. Santok w ciągu drogi wojewódzkiej nr 158 w km.11+777 ”. Znak sprawy zamawiającego: WZP.2910.53.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Biuletynie Zamówień Publicznych 2025/BZP 00286585/01 z dnia 20 czerwca 2025roku. Do postępowania odwoławczego w dniu 22.08.25r....

KIO 3416/25

30.09.2025 wyrok
uwzględnione
Zakład Ubezpieczeń Społecznych III Oddział ZUS w Warszawie
Meritum

Zgodnie z SWZ: Zamawiający przewiduje następujące przedmiotowe środki dowodowe składane na potwierdzenie zgodności oferowanych urządzeń z wymaganiami Zamawiającego związanymi z realizacją zamówienia: dla urządzeń zewnętrznych klimatyzacji stanowiących wyposażenie techniczne budynków: certyfikat niezależnej jednostki oceniającej lub sprawozdanie z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę np....

KIO 3378/25 | KIO 3384/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Gmina Legnica
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymują się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołujących możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołujących na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. W sprawie o sygn....

KIO 3364/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 3261/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Miasto Suwałki
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 5 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 143719-2025. 23 lipca 2025 r....

KIO 3687/25

30.09.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....