Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 3792/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3593/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 29 września 2025 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2019 r. Prawo zamówień publicznych , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Zgodnie z art. 520 ust. 1 i ust. 2 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy....

KIO 3830/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Głogowie
Meritum

W dniu 12 września 2025 r. zamawiający zamieścił na portalu eZamówienia kopię odwołania wraz z wezwaniem wykonawców do przystąpienia do postępowania. W dniu 15 września 2025 roku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: AGROBEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu i AGROBEX BUDOWA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, zgłosili przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego....

KIO 3546/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający – Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Centralny Zamawiający tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa Zestawów Laboratoriów Sztucznej Inteligencji (Laboratoria AI)”, numer referencyjny: ZWiDIT.2611.33.2025.342. RST[KPO]....

KIO 3767/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Techniczno – Handlowo – Usługowe „INTERPROMEX” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Będzinie
Meritum

Zgodnie z art. 521 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający do czasu otwarcia rozprawy może wnieść odpowiedź na odwołanie, w której zgodnie z ust. 2 tegoż przepisu ustosunkowuje się do treści odwołania, wskazuje twierdzenia i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub w celu odparcia wniosków i twierdzeń powołanych w odwołaniu. Z kolei w świetle brzmienia art. 523 ust....

KIO 3571/25

02.10.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Dolsk
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 3612/25

02.10.2025 wyrok
uwzględnione
Szpital im. Ojca Rafała z Proszowic Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3834/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp „Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (…) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Z godnie z tym przepisem podstawą do umorzenia postępowania jest stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował jednak, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 3832/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie
Meritum

Izba stwierdza, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz. 2453) – oznacza, że postępowanie odwoławcze należy umorzyć. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 3539/25

02.10.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – MPO Sp. z o.o. w Lublinie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowych pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony z zabudową śmieciarki z funkcją kompaktującą (nr postępowania: MPO/ZP-PN/07/2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 11.08.2025 r., OJ S 152/2025 524261-2025, wobec opisu przedmiotu zamówienia i ewentualnie zaniechania unieważnienia postępowania, wniesione zostało 18....