Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 4256/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 3888/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Świadczenie usług utrzymania czystości ‎ w elektrycznych zespołach trakcyjnych , o numerze: SKMMU.086.46.25, zwane dalej: „postępowaniem”....

KIO 4254/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie
Meritum

Zamawiający – 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Dostawy materiałów medycznych . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 18 lipca 2025 r. pod numerem 469778-2025. Wykonawca SINMED Sp. z o.o. wniósł 6 października 2025 r....

KIO 4078/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
Polska Agencja Kosmiczna
Meritum

Polska Agencja Kosmiczna z siedzibą w Gdańsku (dalej jako Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (dalej PZP) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: “Opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie aplikacji mobilnej NSIS Mobile”, znak postępowania: BO/44/2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 07 stycznia 2025 r....

KIO 4234/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
Centrum eZdrowia
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4250/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu
Meritum

Odwołanie dotyczy: „Dostawy środków antyseptycznych i dezynfekcyjnych” nr postępowania: DZP-28/2025 w zakresie pakietu nr 10. Ogłoszenie o zamówieniu: Biuletyn Zamówień Publicznych; Numer ogłoszenia 2025/BZP 00359630 ; data ogłoszenia: 2025-08-04 . W dniu 28 października 2025r. Zamawiający pismem z dnia 27 października 2025r....

KIO 3938/25

28.10.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Meritum

: Mając na uwadze objętość dokumentacji postępowania, jak i dokumentów składanych w toku postępowania przez wykonawców, obiektywnie niemożliwym byłoby przytoczenie ich treści w uzasadnieniu wyroku. Dla celów porządkowych zatem, Izba poniżej podkreśliła następujące okoliczności faktyczne dotyczące przedmiotowego postępowania: Zgodnie z treścią SWZ (jej ostateczną wersją po zmianach), w pkt 2 „Części 8 Opis sposobu przygotowania oferty oraz dokumentów wymaganych do złożenia z ofertą” Zamawiający ż...

KIO 3819/25

28.10.2025 wyrok
oddalone
Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty w Sobkowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o czym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 3892/25

28.10.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Meritum

Izba nie stwierdziła wystąpienia przesłanek odrzucenia odwołania, wskazanych w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3995/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
Polska Agencja Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna
Meritum

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) pn. publicznego pn.: „Usługi w zakresie kompleksowej organizacji stoisk narodowych w ramach siedmiu Sektorowych Programów Promocji w 2026 roku ”. nr referencyjny: DZA.DPE.25.23.2025/PN....