Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

26 orzeczeń w bazie

KIO 4652/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Słupsk
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 4725/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Raszyn
Meritum

W dniu 19 listopada 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4463/25 | KIO 4464/25 | KIO 4454/25 | KIO 4466/25 | KIO 4467/25 | KIO 4468/25 | KIO 4469/25 | KIO 4470/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, któr...

KIO 4523/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Odwołującego w ramach pisma z 20.11.2025 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . W pierwszej jednak kolejności Izba ustosunkuje się do wniosków formalnych Przystępującego o odrzucenie odwołania. W tym zakresie, należy zauważyć, że wnioski te nie zostały poparte przez Zamawiającego w odpowiedzi na odwołanie. Zgodnie, zaś z art. 525 ust....

KIO 4432/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Targówek
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 4396/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Centrum e-Zdrowia
Meritum

Odwołujący w piśmie procesowym z dnia 21 listopada 2025 r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby....

KIO 4435/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

W dniu 24 listopada 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o wycofaniu w całości odwołania z dnia 15 października 2025 r. wniesionego w postępowaniu. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art....

KIO 4456/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Odwołujący Enigma Systemy Ochrony Informacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: „odwołujący”) w dniu 25 listopada 2025 r. godz. 10:45, tj. przed rozprawą, której termin został wyznaczony na dzień 25 listopada 2025 r. godz. 13:00 cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 16 października 2025 r....

KIO 4363/25

25.11.2025 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołania wynika z faktu, iż w przypadku uwzględnienia przez Izbę zarzutów odwołania Odwołujący będzie miał szansę na uzyskanie zamówienia....

KIO 4572/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Kalety, Gmina Kochanowice, Gmina Pawonków, Gmina Woźniki
Meritum

Gmina Kalety, Gmina Kochanowice, Gmina Pawonków oraz Gmina Woźniki jako Grupa Zamawiająca (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w części dotyczącej domków letniskowych, powstałych na terenie 4...