Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

26 orzeczeń w bazie

KIO 5456/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego p.n. „Dostawa aparatu PET/CT oraz aparatu SPECT wraz z niezbędną adaptacją pomieszczeń” części 1 i 2, numer postępowania: ZP.261.49.2025, ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 25 listopada 2025 r. za numerem 780775-2025 numer wydania Dz.U. S: 227/2025 5 grudnia 2025 r. wykonawca Health Technologies Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul....

KIO 5047/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z siedzibą w Bydgoszczy
Meritum

W piśmie z dnia 2 stycznia 2026 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, Odwołujący przekazał do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu odwołania wniesionego w przedmiotowym postępowaniu. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć....

KIO 4548/25

05.01.2026 wyrok
uwzględnione
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności, Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 5158/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Zarzecze
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 7.500,00 PLN na rachunek Urzędu, w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego odwołania w całości oraz nieprzystąpienia do postępowania po stronie Zamawiającego żadnego wykonawcy, postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 1 PZP....

KIO 5096/25

05.01.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Centrum e-Zdrowia
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonych przystąpień, tj.: 1) przez wykonawcę Carebot s.r.o. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), do udziału ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie odwołującego; 2) przez wykonawcę ALTERIS S.A. z siedzibą w Katowicach, do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawcy stali się uczestnikami postępowania odwoławczego....

KIO 5108/25

05.01.2026 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa Nr 6021 z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych, skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 PZP. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 PZP – tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 5031/25

05.01.2026 wyrok
uwzględnione
Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.
Meritum

odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 5427/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Jordanów Śląski
Meritum

Zamawiający – Gmina Jordanów Śląski – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji (art. 275 pkt 1 Ustawy), pn. „Przebudowa boiska sportowego na sztuczną nawierzchnię, wraz z budową bieżni o długości 120 m oraz skoczni w dal wraz z niezbędną dokumentacją projektową” w systemie zaprojektuj i wybuduj, numer postępowania ZP.271.7.2025....

KIO 5106/25

05.01.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasta Gdańska
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Tym samym Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania. W sprawie niewątpliwym jest, że odwołanie było wynikiem dokonania przez Zamawiającego ponownej czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu – 12 listopada 2025 r....

KIO 5419/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Brudzeń Duży
Meritum

nie budzi wątpliwości, że w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym KIO umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez KIO, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....