Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 5220/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich z siedzibą w Chorzowie
Meritum

Odwołujący Hurtownia Farmaceutyczna MEDIFARM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach (dalej: „odwołujący”) w dniu 8 stycznia 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, której termin został wyznaczony na dzień 9 stycznia 2026 r., cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 24 listopada 2025 r....

KIO 5227/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Meritum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę angiografu wraz z dodatkowym wyposażeniem do oceny FFR, IVUS i badania OCT (nr postępowania: DZPZ/2650/44UEPN/2025) ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 13.11.2025 r., OJS 219/2025 754417-2025, wobec opisu przedmiotu zamówienia, wniesione zostało 24.11.2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. z/s w Warszawie (sygn....

KIO 5370/25

09.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Kobierzyce
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 5301/25

09.01.2026 wyrok
uwzględnione
Miasto Czeladź
Meritum

W odniesieniu do zarzutu nr 2 Zamawiający w pisemnej odpowiedzi na odwołanie oświadczył, że uwzględnia odwołanie w tej części i zmienił postanowienia SWZ wskazując, że cena stanowi kryterium oceny ofert o wadze nieprzekraczającej 60% oraz dodając pozacenowe kryteria oceny ofert o łącznej wadze 40%. W związku z tym postępowanie odwoławcze w odniesieniu do zarzutu nr 2 podlega umorzeniu, na podstawie art. 522 ust. 4 ustawy Pzp....

KIO 5159/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Łuków
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 20.000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Zamawiający przed terminem rozprawy oświadczył, że uwzględnia odwołanie w części, zaś następnie Odwołujący wskazał, że w pozostałym zakresie, tj. nieuwzględnionym przez Zamawiającego, cofa odwołanie....

KIO 5124/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie
Meritum

Izba stwierdza, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz. 2453) – oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 5267/25

09.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Wielkie Oczy
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę ECLER Sp. z o.o. z siedzibą w Łaszczówce-Kolonii (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 5507/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Meritum

Zamawiający – Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, ul. Stawki 2B, 00-193 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług transmisji danych w warstwie 2 (L2 OSI/ISO) pracujących w technologii Carrier Ethernet”, numer ref.: BPzp.271.111.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 26.11.2025 r., nr 228/2025 785243-2025. W dniu 08.12.2025 r....

KIO 5240/25

09.01.2026 wyrok
oddalone
MIEJSKIE CENTRUM SPORTU W CHRZANOWIE
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 5079/25

09.01.2026 wyrok
oddalone
Polskie Porty Lotnicze S.A.
Meritum

Skład orzekający po dokonaniu oceny stanu faktycznego w sprawie, mając na względzie zakres sprawy zakreślony przez okoliczności podniesione w odwołaniu oraz mając na uwadze treść przepisu art. 554 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia stwierdził, że postawione przez odwołującego zarzuty nie znalazły potwierdzenia w ustalonym sta...