Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 5551/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Sąd Apelacyjny w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa urządzeń drukujących na potrzeby sądów apelacji warszawskiej”, znak ZP.261.25. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 11 września 2025 r., pod numerem 594916-2025....

KIO 5912/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Meritum

29 grudnia 2025 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia R.S., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą R.S. Usługi Leśne, A.P., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą A.P. Usługi Leśne, M.S., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Leśne M.S., i J.T., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: J.T....

KIO 5833/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Przytoczna
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust. 1 ustawy pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. W dniu 27 stycznia 2026 r....

KIO 5761/25

29.01.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 5533/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Liszki – Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Liszkach
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 5362/25

29.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 10 października 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 666028-2025....

KIO 5522/25

29.01.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Za bezzasadny został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych związku z art. 16 pkt 1-3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Zamawiający wymagał, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył m.in....

KIO 5654/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, zachowując termin ustawowy oraz wskazując interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść Zamawiającego zgłosił skuteczne przystąpienie wykonawca IT Solution Factor sp. z o.o....

KIO 5459/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim
Meritum

Odwołujący w piśmie procesowym z 28 stycznia 2026 r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości, które zostało podpisane przez osoby umocowane do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby....

KIO 5638/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Kalisz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę wraz z uruchomieniem- wyposażenia pracowni w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu przy ul. Handlowej 9, z podziałem na dziewięć części (nr postępowania: CKZIU-KG.271.9.2025) ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 14.11.2025 r., 2025/BZP 00532655/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej na część 1 oraz odrzucen...