Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 5623/25

06.02.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Łuków
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia KOMA Lublin Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz KOMA Sp. z o.o. z siedzibą w Ełku, w dniu 5 lutego 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 15 grudnia 2025 r....

KIO 5159/25

09.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Łuków
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 20.000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Zamawiający przed terminem rozprawy oświadczył, że uwzględnia odwołanie w części, zaś następnie Odwołujący wskazał, że w pozostałym zakresie, tj. nieuwzględnionym przez Zamawiającego, cofa odwołanie....

KIO 2775/25

12.08.2025 wyrok
oddalone
Miasto Łuków
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób. Odwołujący jest wykonawcą, który złożył swoją ofertę w postępowaniu....

KIO 2212/25

25.06.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Łuków
Meritum

Izba stwierdziła, że oświadczenie Zamawiającego z dnia 20 czerwca 2025 r. o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu wniesionym przez wykonawcę HAMSTER Polska Sp. z o.o. wyczerpuje dyspozycję art. 522 ust. 1 Pzp. Izba ustaliła ponadto, że w przedmiotowym postępowaniu odwoławczym na wezwanie Zamawiającego z dnia 03 czerwca 2025 r. żaden wykonawca nie przystąpił w ustawowym terminie oraz zgodnie z art. 525 ust....

KIO 1850/25

04.06.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Łuków
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała również, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 4579/24

10.01.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Rejonowy w Łukowie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 456/24

23.02.2024 postanowienie
postanowienie
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łukowie Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łukowie Sp. z o.o., ul. Świderska 42, 21-400 Łuków, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa Ekologicznej Elektrociepłowni w Łukowie”, numer referencyjny: EEC/LUKOW/01/2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 02.02.2024 r., nr Dz.U. S: 24/2024 069721-2024. W dniu 12.02.2024 r....

KIO 2618/23

18.09.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie
Meritum

Art. 522 ust. 1 ustawy PZP stanowi, że „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2365/23

22.08.2023 postanowienie
zwrócone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że odwołanie należało zwrócić na podstawie przepisu art. 519 ust.4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej ustawą Pzp w związku z art.516 ust.1 pkt 8 ustawy Pzp . Zgodnie z art....

KIO 1710/23

30.06.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ wraz z wyjaśnieniami jej postanowień, wniesionego odwołania, oferty Odwołującego i Przystępującego oraz złożonych przez nich wraz z ofertami jadłospisów, ogłoszenia o wyniku postępowania z dnia 5 czerwca 2023 r., pisma procesowego Przystępującego z dnia 22 czerwca 2023 r., odpowiedzi Zamawiającego na powyższe odwołanie z dnia...