Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 5818/26

18.03.2026 wyrok
oddalone
Powiat Żyrardowski
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu.   Odwołujący, InfoSoftware Polska Sp. z o.o. z/s w Szczepańcowej (wykonawca InfoSoftware) kwestionuje w odwołaniu odrzucenie oferty wykonawcy podnosząc zarzut naruszenia (1) art. 226 ust. 1 pkt 5) w zw. z art. 16 pkt 1) - 3) ustawy Pzp, oraz (2) art. 226 ust. 1 pkt 8) w zw. z art. 224 ust....

KIO 4894/25

17.12.2025 postanowienie
zwrócone
Powiat Żyrardowski
Meritum

Zamawiający Powiat Ż yrardowski, ul. Limanowskiego 45, 96-300 Żyrardów, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej Powiatu Żyrardowskiego”, nr referencyjny: ZP.272.5.15.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych ‎ 24 lipca 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00344863....

KIO 4232/24

02.12.2024 postanowienie
postanowienie
Sąd Rejonowy w Żyrardowie
Meritum

Zamawiający – Sąd Rejonowy w Żyrardowie – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia na pn. Świadczenie usługi - Ochrona obiektu, osób i mienia w budynkach Sądu Rejonowego w Żyrardowie (Al. Partyzantów 3 oraz ul. Radziejowska 1/5) . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2024/BZP 00550291 /01. W dniu 13 listopada 2024 r....

KIO 3750/24

31.10.2024 wyrok
oddalone
Miasto Żyrardów
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 3310/24

19.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Żyrardów
Meritum

Zamawiający – Miasto Żyrardów, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Budowa basenu odkrytego wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą drogową”. 11 września 2024 roku, wykonawca Rembud sp. z o.o. z siedzibą w Przasnyszu (dalej „ Odwołujący ”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 10 000,00 zł....

KIO 1466/24

16.05.2024 postanowienie
postanowienie
Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 26 kwietnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie CATERMED Sp. z o.o., ul. Traktorowa 126 lok. 201, 91-204 Łódź zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Usługi przygotowania i dostarczania posiłków do CZMZ. Wewnętrzny identyfikator: CZMZ/2500/2/2024 ”. Do odwołania nie dołączono: • dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej odwołanie do ‎ reprezentowania odwołującego....

KIO 500/24

27.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Żyrardów
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia i rozprawy. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 3626/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Żyrardowie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w  przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w...

KIO 3435/23

23.11.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o.
Meritum

Izba uznała, że w niniejszej sprawie zachodzą przesłanki do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o przepis art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 2269/23

22.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Żyrardów
Meritum

Miasto Żyrardów (Pl. Jana Pawła II nr 1, 96-300 Żyrardów) (dalej: Zamawiający) prowadzi w trybie przetargu niegraniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm) (dalej: Ustawa lub Pzp), zamówienie publiczne pn. „MOTEK projekt multimedialnej ekspozycji - stanowiska oraz system multimedialnej „chmury" zabytkowego budynku Kantoru w Żyrardowie" (znak postępowania: ZP.271.2.9.2023.MP) (dalej : Postępowanie)....