Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 133/26

03.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Chełmno
Meritum

Zamawiający – Gmina Miasto Chełmno – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Regionalny klaster usług społecznych i zdrowotnych w Chełmnie – etap 1 . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 609197-2025. Wykonawca G.J. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Budowlana DOLMAR J.G....

KIO 1936/21

20.08.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Chełmno
Meritum

Izba wskazuje, że postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 2019 ze zm. dalej: „ustawa” lub „Pzp”). Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 528 nowej ustawy skutkujących odrzuceniem odwołania....

KIO 2999/20

01.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasto Chełmno
Meritum

W dniu 30 listopada 2020 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca: Pollight sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 30 listopada 2020 r. zawierające oświadczenie ww. wykonawcy o cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 16 listopada 2020 r....

KIO 1427/20

24.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie
Meritum

Zamawiający - Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie, prowadzi postępowanie 0 udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Modernizacja systemu HIS oraz dostawa, instalacja i konfiguracja sprzętu 1 oprogramowania na potrzeby realizacji projektu: Budowa kujawsko- pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej - II etap"....

KIO 631/20

10.06.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Chełmno
Meritum

Postępowanie odwoławcze w odniesieniu do zarzutu uwzględnionego przez zamawiającego podlega umorzeniu. Oświadczenie zamawiającego o uwzględnieniu odwołania w części obliguje Izbę do umorzenia postępowania w tej części, jeśli po jego stronie zamawiającego do postępowania odwoławczego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Stanowi o tym wprost art. 186 ust. 4a in initio Pzp....

KIO 1397/19

26.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miasto Chełmno
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W sytuacji umo...

KIO 322/15

02.03.2015 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1604/14

20.08.2014 wyrok
uwzględnione
Gmina Chełmno
Meritum

W części XII pkt 1 SIWZ Zamawiający zawarł następujące postanowienie: „Cena 3 oferty ma charakter kosztorysowy i powinna w szczególności obejmować: 1) wartość robót wynikającą z dostarczonego przez Zamawiającego kosztorysu ofertowego, przedmiaru robót, projektu technicznego i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych; 2) kosztorys ofertowy Wykonawcy musi być sporządzony zgodnie z załączonym kosztorysem metodą kalkulacji uproszczonej ściśle według kolejności pozycji wyszczegó...

KIO 446/12

16.03.2012 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.
Meritum

Podstawę umorzenia postępowania stanowi oświadczenie odwołującego o cofnięciu odwołania. Zawarte w odpowiedzi na odwołanie oświadczenie zamawiającego nie odpowiada dyspozycji art. 186 ust. 2 Pzp obligującego Izbę do umorzenia postępowania odwoławczego w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Zamawiający oświadczył wyraźnie, że uwzględnia wyłącznie zarzut zawarty w pkt 1 odwołania....

KIO 746/11

19.04.2011 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zgodnie z postanowieniami siwz, rozdz. I „Instrukcja dla wykonawców”, pkt 6.2 w ramach warunku udziału w postępowania zamawiający wymagał od wykonawców wykonania co najmniej dwóch przedsięwzięć, polegających na budowie, przebudowie lub remoncie dróg, o zakresie porównywalnym z zakresem przedmiotu zamówienia i wartości nie mniejszej niż 180 000 PLN brutto każde (tak samo pkt III.3.2 ogłoszenia o zamówieniu z dnia 01.03.2011 r. nr BZP 32078-2011)....