Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 622/26

02.04.2026 wyrok
uwzględnione
Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”
Meritum

sporne postanowienie PPU jest niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony odwołuje się do art. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach („1.Gminy są obowiązane osiągnąć poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej: 6) 56% wagowo - za rok 2026;”) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, z drugiej zaś wskazuje, że w czasie realizacji przedmiotu umowy poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu wynosi 56 %, co prowadzić moż...

KIO 881/26

13.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Dzierżoniów
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Dzierżoniów, ul. Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, prowadzi w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa obiektu basenu odkrytego na terenie OSiR przy ul. Strumykowej w Dzierżoniowie wraz z budynkiem administracyjno-technicznym zawierającym zaplecze sanitarne boisk i basenów Inwestycja realizowana w podziale na części w ramach zadań inwestycyjnych pn.: Część I zamówienia - „Przebudowa i rozbudowa obiektu ba...

KIO 195/26

10.02.2026 postanowienie
umorzone
Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego „ZGPD-7”
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2935/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie
Meritum

: Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 789/25

18.03.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Dzierżoniowski
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa wyposażenia informatycznego i oprogramowania do pracowni szkół powiatowych oraz dla Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie” (OR.272.2.2025) – w części nr 3 ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej za numerem 118500-2025 (OJ S 37/2025) z 21 lutego 2025. 3 marca 2025 r. wykonawca NTT Technology Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zakręcie, ul....

KIO 3075/24

23.09.2024 wyrok
oddalone
Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie wniesiono w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Dzierżoniowie" wchodzącego w zakres projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap III" Numer ogłoszenia o zamówieniu Dz. Urz....

KIO 571/21

02.04.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Meritum

Stosownie do art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art. 1....

KIO 3507/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie
Meritum

Zamawiający - Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na sprzątanie i utrzymanie w czystości budynku oraz posesji należących do Sądu Rejonowego w Dzierżonowie. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”....

KIO 1887/11

14.09.2011 wyrok
uwzględnione
Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 279/17|KIO 280/17

wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Dzierżoniów
Meritum

Izba rozpoznała łącznie oba odwołania w związku z treścią zarządzenia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wydanego w tym przedmiocie. Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia żadnego z rozpoznawanych odwołań w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne ich rozpoznanie wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła także, iż Odwołujący spełnia przesłanki wniesienia odwołania określone w art....