Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

210 orzeczeń w bazie

KIO 1366/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach
Meritum

Zamawiający – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych pod nazwą „(3)Remont dachu z adaptacja poddasza w ramach modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 29 stycznia 2026 roku pod numerem 2026/BZP 00080390/01....

KIO 1052/26

07.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach prowadzi postępowanie o zamówienie w trybie podstawowym „Utrzymanie czystości na terenach zarządzanych przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Odwołanie zostało wniesione w zakresie części 1, 5, 6, 8 i 9. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w dniu 29 stycznia 2026 roku w Biuletynie Zamówień Publikanach pod numerem: 2026/BZP 00080502/01....

KIO 721/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.
Meritum

Izba nie podzieliła stanowiska Zamawiającego co do zaistnienia podstawy do odrzucenia odwołania. Po pierwsze, wskazanie jako adresata Krajowej Izby Odwoławczej, a nie Prezesa Izby, nie miało znaczenia dla nadania odwołaniu biegu. Odwołanie wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, a następnie zostało przekazane do rozpoznania przez skład orzekający Izby. Zgodnie z przepisem art. 518 ust....

KIO 818/26

01.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

unieważnienie przez zamawiającego ww. czynności powoduje, że dalsze postępowanie odwoławcze stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Izba zaznacza, że w ramach przedstawionego pisma z dnia 30 marca 2026 roku zamawiający w uzasadnieniu zawarł argumentację i stanowisko co do podstaw unieważnienia ‎ ww....

KIO 348/26

10.03.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Gliwicach
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Odwołujący, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, Konsorcjum: Margo Technologis Sp. z o.o., Agencja Ochrony Mienia Alex Sp. z o.o. z/s w Raciborzu (Konsorcjum Margo (…)] kwestionując wybór najkorzystniejszej oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, Konsorcjum: Era Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie, Novia Sp. z o.o. z siedziba w Chorzowie i Komes Ochrona Sp. z o.o....

KIO 639/26

05.03.2026 postanowienie
zwrócone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

Zgodnie z przepisem art. 517 ust. 1 ustawy Pzp odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis w wymaganej wysokości. Z informacji przekazanych przez zamawiającego (pismo z dnia 27 lutego 2026 r.) wynika, że odwołujący został powiadomiony o wyborze jako najkorzystniejszej oferty wykonawcy MODERATO, co stanowi przedmiot wniesionego odwołania, w dniu 28 stycznia 2026 r....

KIO 5802/25

06.02.2026 wyrok
uwzględnione
4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 224 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp: 1....

KIO 5915/25

05.02.2026 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gliwicach.
Meritum

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Sprzątanie obiektów należących do PKM, Sp. z o.o. w Gliwicach o numerze referencyjnym PKM/PN/RAG/02/2025, zwane dalej: „postępowaniem”....

KIO 5148/25

07.01.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Miejski w Gliwicach Sp. z o.o.
Meritum

zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy. Na posiedzeniu niejawnym, które odbyło się bez udziału stron i uczestników w związku z § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453) izba w sytuacji opisanej w art. 568 Ustawy, wydała postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego....

KIO 5271/25

29.12.2025 postanowienie
umorzone
Obwód Lecznictwa Kolejowego w Gliwicach Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 01 grudnia 2025 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....