Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1132/26

08.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Koło
Meritum

Odwołanie podlegało odrzuceniu na podstawie art. 528 ust. 1 pkt 3 Pzp w zw. z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit. a) Pzp jako wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Jak wynika z ustalonego wyżej stanu faktycznego odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło w sposób bezpośredni w dniu 11 marca 2026 r. Zauważyć należy natomiast, że jak wynika z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 3125/25

03.09.2025 wyrok
uwzględnione
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W KOLE
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2315/25

17.07.2025 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2142/24

15.07.2024 wyrok
uwzględnione
Powiat Kolski
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 1546/24

16.05.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Miejska Koło
Meritum

W ocenie Izby nie budzi wątpliwości, iż w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 410/24

21.02.2024 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Koło
Meritum

W rozdziale II SWZ Opis przedmiotu zamówienia: 6.    Wskazane jest aby Wykonawca do oferty dołączył kosztorys ofertowy wykonany metodą kalkulacji uproszczonej dla kosztorysu. Przedmiar robót załączony do dokumentacji projektowej ma charakter pomocniczy. 7.    Przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą dokumentacji projektowej składającej się z projektu budowlanego, projektu wykonawczego, projektów technicznych, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanyc...

KIO 3220/23

06.11.2023 postanowienie
umorzone
Powiat Kolski – Powiatowy Zarząd Dróg w Kole
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie: „Budowa Północnej Obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej nr 3205P” – numer postępowania: PZD.EU.1.2023 Ogłoszenie o zamówieniu: w Dz. Urz. U. E. 2023/S 165-520978 z 29-08-2023r. Zamawiający w dniu 31 października 2023r. przekazał wykonawcom, przez opublikowanie na platformie zakupowej, wezwania przystąpienia do postępowania odwoławczego....

KIO 2631/23

26.09.2023 wyrok
uwzględnione
Powiat Kolski – Powiatowy Zarząd Dróg w Kole
Meritum

Izba nie stwierdza podstaw do odrzucenia odwołania w myśl brzmienia art.528 Pzp, a w szczególności co do terminu wniesienia odwołania, z uwzględnieniem uzasadnienia odwołania („29.08.2023 r. - opublikowane zostało ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu, Wartość zamówienia w niniejszym postępowaniu jest wyższa od progów unijnych. Odwołujący składając odwołanie w dniu 07.09.2023 r. czyni zadość wymaganiom art. 515 ust. 2 pkt 1 Ustawy PZP, tj....

KIO 2361/23

26.09.2023 wyrok
uwzględnione
Powiat Kolski – Powiatowy Zarząd Dróg w Kole
Meritum

Izba nie stwierdza podstaw do odrzucenia odwołania w myśl brzmienia art.528 Pzp, a w szczególności co do terminu wniesienia odwołania, z uwzględnieniem uzasadnienia odwołania („29.08.2023 r. - opublikowane zostało ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu, Wartość zamówienia w niniejszym postępowaniu jest wyższa od progów unijnych. Odwołujący składając odwołanie w dniu 07.09.2023 r. czyni zadość wymaganiom art. 515 ust. 2 pkt 1 Ustawy PZP, tj....

KIO 264/22

15.02.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miejska Koło
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....