Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 3910/24

04.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Limanowa, Urząd Miasta Limanowa
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Modernizacja oświetlenia w Mieście Limanowa ‎ w celu poprawy bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska” znak postępowania: SZP.271.1.11.2024, ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym ‎ Unii Europejskiej: 369011-2024 OJ S 120/2024 21/06/2024 w dniu 28 lutego 2024 r....

KIO 2362/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego
Meritum

W dniu 8 sierpnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy VENTE AMICALE sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) zarzucając zamawiającemu Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego (dalej „Zamawiający”): zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Paul Hartmann Polska Sp. z o.o....

KIO 1355/23

29.05.2023 wyrok
oddalone
LimWot Sp. z o.o.
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.) , obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 938/23

13.04.2023 postanowienie
umorzone
LimWot Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 196/23

10.02.2023 wyrok
oddalone
LimWot sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania....

KIO 331/22

24.02.2022 wyrok
oddalone
Miasto Limanowa
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem zainteresowanym udziałem w postępowaniu i uzyskaniem zamówienia, złożył ofertę w postępowaniu....

KIO 857/20

03.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Limanowa
Meritum

Skuteczne skorzystanie przez którąkolwiek ze stron postępowania odwoławczego z przysługującej jej tzw. czynności dyspozytywnej (czyli uwzględnienia w całości zarzutów odwołania przez zamawiającego lub cofnięcia odwołania przez odwołującego, względnie uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów i cofnięcia pozostałych zarzutów przez odwołującego) powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Zgodnie z art....

KIO 52/16

wyrok
oddalone
Miasto Limanowa
Meritum

3 Odwołujący złożył odwołanie od następujących czynności i zaniechań czynności Zamawiającego: wyboru jako najkorzystniejszej oferty Przystępującego, − zaniechania wykluczenia z postępowania Przystępującego, − zaniechania uznania za odrzuconą (lub odrzucenia) ww. oferty Przystępującego, − zaniechania wezwania Przystępującego do uzupełnienia oferty, poprzez złożenie − wymaganych przez Zamawiającego dokumentów lub złożenia wyjaśnień, zaniechania wyboru oferty Odwołującego, jako najkorzystniejszej o...

KIO 1969/17

wyrok
uwzględnione
Szpital Powiatowy Limanowa
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu. 6 W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić – jako dowód – dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....