Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 1170/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 17 marca 2026 r., polegająca na unieważnieniu wcześniejszego, skarżonego w odwołaniu, wyboru oferty najkorzystniejszej, unieważniła czynność, będącą podstawą wniesienia odwołania. W ramach żądań sformułowanych w odwołaniu, Odwołujący wnosił właśnie o nakazanie Zamawiającemu unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej....

KIO 175/26

25.02.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubartów
Meritum

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubartów z siedzibą ‎ w Lubartowie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lubartów ‎ w roku 2026”, numer referencyjny: SA.270.12.2025 (dalej: Postępowanie)....

KIO 1820/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

oświadczenie Zamawiającego, w którym potwierdził przystąpienie do ponownej analizy ofert czyni zbędnym ocenę czynności, które na moment wydania orzeczenia nie wywołują skutków w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Czynność unieważnienia postępowania, w tych okolicznościach nie jest rozstrzygająca o wyniku postępowania odwoławczego, gdyż wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej na nową decyzję Zamawiającego. W związku z § 13 ust....

KIO 691/25

11.03.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia z udziałem Stron w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 1093/24

15.04.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Meritum

W dniu 2 kwietnia 2024 r . wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Optima Care Sp. z o.o., ul. Towarowa 36, 85-746 Bydgoszcz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Świadczenie usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością na rzecz mieszkańców Miasta Lubartów zgodnie z Programem „Asystent osobisty osoby ‎ z niepełnosprawnością” dla JST – edycja 2024. Numer referencyjny: DAK.221.2.2024” ....

KIO 268/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

Jak wynika z ustalonego stanu faktycznego zamawiający w całości uwzględnił zarzuty odwołania, a po jego stronie nie przystąpił żaden wykonawca. Taki stan faktyczny podpada pod normę art. 522 ust. 1 ustawy, który stanowi, że w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postepowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykon...

KIO 2540/23

12.09.2023 wyrok
oddalone
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego
Meritum

Izba doszła do przekonania, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp. Izba uznała, że Odwołujący wykazał, że posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Treść przepisów dotyczących zarzutów: Art....

KIO 818/24

22.03.2023 postanowienie
postanowienie
Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej – Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej
Meritum

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej – Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Modernizacja systemu ppoż na hali sortowni ZZO w Wólce Rokickiej”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm. ) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 273/22

22.02.2022 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawę stołów operacyjnych, gdzie w zakresie części 2 jest dostawa stołu operacyjnego do chirurgii bariatrycznej. Zgodnie z parametrem nr 1 w zakresie Zadania nr 2, Załącznik nr 3.2 do specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, Zestawienie parametrów technicznych, oferowany stół bariatryczny ma posiadać asymetryczną kolumnę zapewniającą dostęp dla aparatu RTG min 1240 mm bez konieczności zmiany konfiguracji blatu i przemieszczania blatu....

KIO 3395/21

08.12.2021 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Legitymacja Odwołującego jako kwestionującego postanowienia specyfikacji, które jego zdaniem negatywnie wpływają na możliwość złożenia przez niego oferty, jest oczywista....