Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 678/25

11.03.2025 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 2678/24

14.08.2024 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1749/23

03.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Nidzica
Meritum

Mając na uwadze zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz stanowiska stron i uczestnika Izba odrzuciła odwołanie w zakresie zarzutu utajnienia i nieudostępnienia dokumentów RMS sp. z o.o. i oddaliła odwołanie w pozostałym zakresie. Ustalając stan faktyczny Izba oparła się na dokumentacji zamówienia uwzględniając stanowiska i oświadczenia stron zaprezentowane w pismach procesowych i na rozprawie....

KIO 753/23

07.04.2023 wyrok
uwzględnione
Nadleśnictwo Nidzica
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie na usługi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 9 stycznia 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 006-012530....

KIO 657/22

22.03.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Powiatowy Zarząd Dróg
Meritum

W związku z tym, że postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostało wszczęte po 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), stosownie do art. 1 ustawy z 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020 z późn. zm.). Izba ustaliła, że 18 marca 2022 r....

KIO 1857/18

01.10.2018 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu. Izba przede wszystkim stwierdza, że treść Arkusza kalkulacyjnego wyceny zamawianych materiałów (załącznik Nr 2 do SIWZ) - w zakresie spornym co do pozycji 71, poz. 72 i poz. 73 oraz poz. 91 odpowiada wymaganiom specyfikacji, albowiem wykonawca zgodnie z postanowieniami Rozdziału XIII ust. 13 pkt 5 SIWZ w tym Arkuszu, zawarł opisy oferowanych produktów w sposób wymagany SIWZ. Zamawiający w pozycjach 71, 72 i 73 wymagał pojemników, które m.in....

KIO 1411/17

wyrok
oddalone
Gmina Nidzica
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do wniesienia odwołania, zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wymagał (zgodnie z treścią SIWZ – rozdział XIV ust. 1), aby treść oferty odpowiadała treści SIWZ. Wymóg ten oznacza, że złożona oferta powinna uwzględniać m.in. wymagania Zamawiającego dotyczące sposobu obliczenia ceny....