Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 564/26

17.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów
Meritum

. Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w części a pozostałe zarzuty zostały przez Odwołującego wycofane. Przystępujący do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego w zakresie uwzględnionych zarzutów – oświadczył, że nie zgłasza sprzeciwu. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 3 NPzp....

KIO 1198/25

16.04.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Gmina Pleszew
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 908/25

20.03.2025 postanowienie
umorzone
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o.
Meritum

Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o. z siedzibą w Pleszewie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Dostawa i montaż mebli i wyposażenia na Oddział Hematologiczny, pomieszczenia administracyjne oraz hol”, znak sprawy Te 2300-56/2024, zwane dalej postępowaniem....

KIO 5040/24

16.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto i Gmina Pleszew
Meritum

Zamawiający - Miasto i Gmina Pleszew prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego na oprawy energooszczędne LED w Mieście i Gminie Pleszew ”, numer referencyjny: OK.042.1.2024. Zamówienie zostało podzielone na pięć części....

KIO 1922/24

19.06.2024 wyrok
uwzględnione
PLESZEWSKIE CENTRUM MEDYCZNE W PLESZEWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 924/24

11.04.2024 wyrok
uwzględnione
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pleszewie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie składu orzekającego Izby Odwołujący wykazał, że posiada interes ‎ w korzystaniu ze środków ochrony prawnej kwalifikowany możliwością poniesienia szkody....

KIO 2197/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia i rozprawy. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 1340/23

29.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający w dniu 16 maja 2023 r. (za pośrednictwem platformy zakupowej: platformazakupowa.pl) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. W dniu 19 maja 2023 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej - ePUAP) Sysmex Polska Sp. z o.o....

KIO 2763/22

27.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 366/21

26.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
Meritum

Przedsiębiorstwo Komunalne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pleszewie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Rozbiórkę budynków byłej bazy Przedsiębiorstwa Komunalnego Spółka z o.o. w Pleszewie” , nr: 33/ZP/2020. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu dnia 22 grudnia 2020 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 770587-N-2020....