Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 4599/25

17.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Siewierz
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku przystąpienia, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykon...

KIO 3346/23

23.11.2023 wyrok
umorzone
Gmina Siewierz
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 Pzp z uwagi na cofnięcie przez Odwołującego odwołania w zakresie zarzutu nr 2 odwołania, tj. zarzutu naruszenia art. 126 ust. 1 i 2 w związku z art. 16 pkt 1 i 2 Pzp poprzez dowolny wybór sposobu prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym badanie dokumentów złożonych przez wykonawcę ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. bez uprzedn...

KIO 2822/23

02.10.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Siewierz
Meritum

Zamawiający – Gmina Siewierz, ul. Żwirki i Wigury 16, 42-470 Siewierz, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Siewierz”, numer referencyjny: RIFZP-VII.271.28.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dnia 13.09.2023 r. nr 2023/S 176-552570. W dniu 25.09.2023 r....

KIO 2129/22

23.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Siewierz
Meritum

Gmina Siewierz, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn . „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Siewierz”, numer referencyjny: RIFZP-VII.271.27.2022. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 5 sierpnia 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2022/S 150-428611....

KIO 1016/08

08.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Siewierz reprezentowana przez Burmistrza
Meritum

: Izba stwierdziła, że nie zaszły przesłanki określone w art. 187 ust. 4 ustawy skutkujące odrzuceniem odwołania. Izba uznała, że Odwołujący ma interes prawny we wniesieniu odwołania, gdyż w przypadku potwierdzenia się jego zarzutów doszłoby do unieważnienia wyboru oferty najkorzystniejszej i oferta Konsorcjum mogłaby zostać odrzucona, a wówczas oferta Odwołującego jako jedyna niepodlegająca odrzuceniu mogłaby zostać wybrana, a Odwołujący uzyskać zamówienie....

KIO 1016/08

08.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Siewierz reprezentowana przez Burmistrza
Meritum

: Izba stwierdziła, że nie zaszły przesłanki określone w art. 187 ust. 4 ustawy skutkujące odrzuceniem odwołania. Izba uznała, że Odwołujący ma interes prawny we wniesieniu odwołania, gdyż w przypadku potwierdzenia się jego zarzutów doszłoby do unieważnienia wyboru oferty najkorzystniejszej i oferta Konsorcjum mogłaby zostać odrzucona, a wówczas oferta Odwołującego jako jedyna niepodlegająca odrzuceniu mogłaby zostać wybrana, a Odwołujący uzyskać zamówienie....