Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24049 orzeczeń w bazie

KIO 4983/25

07.12.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 1 Baza Lotnictwa Transportowego
Meritum

Odwołujący zwany dalej też AWIMA S.J. B. Wiśniewski J. wniósł odwołanie na czynność odrzucenia jego oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „ Wykonanie usługi w zakresie sprzątania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych w kompleksach administrowanych przez 1 Bazę Lotnictwa Transportowego (numer postępowania nadany przez Zamawiającego: 14/2025, ogłoszenie o zamówieniu nr 379714-2025 opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 12 czerwca 2025 r., numer...

KIO 1390/26

11.05.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

potwierdziły się zarzuty odwołania, a tym samym odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Odrzucenie oferty wykonawcy pomimo braku zaistnienia przesłanek wykluczenia stanowi naruszenie zasad prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyrażonych na gruncie art. 16 ustawy Pzp....

KIO 1338/26

07.05.2026 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1669/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Iława
Meritum

Zamawiający: Gmina Miejska Iława, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Ochrona środowiska systemu wodnego Kanału Elbląskiego, dbałość o jakość wody i zasoby wodne-1 zadanie inwestycyjne”, znak postępowania: ZP.271.31.2025. Data ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: numer publikacji ogłoszenia: 625902-2025, numer wydania Dz.U....

KIO 1495/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Szpital Dziecięcy Polanki im. M.P. w Gdańsku Sp. z o.o. zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Rozbudowa systemu szpitalnego HIS w zakresie obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz integracji Platformą Usług Inteligentnych (PUI) Centrum e-Zdrowia , o...

KIO 930/26|KIO 931/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
Enea Elkogaz Sp. z o.o.
Meritum

Sygn. akt KIO 930/26 Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów oznaczonych w odwołaniu numerami 4 i 5, z uwagi na złożenie przez Odwołującego do protokołu posiedzenia oświadczenia o wycofaniu tych zarzutów. Zarzut dotyczący tajemnicy przedsiębiorstwa Konsorcjum Ayesa Izba ustaliła następujący stan faktyczny: Odwołujący sprecyzował podczas rozprawy, że zarzut w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa dotyczy przedstawionego przez Konsorcjum Ayesa wykazu usług oraz wyjaśnień dotyczącyc...

KIO 1357/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Poznań
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 1213/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 1693/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedzibą w Radomiu (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Dostawa serwerów stelażowych wraz z Oprogramowaniem standardowym i Oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją”; nr postępowania: PN/41/25/HYDB (dale...

KIO 1298/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
TAURON Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że wykonawca ma i nteres we wniesieniu odwołania i uzasadnił powyższe ‎ w treści wniesionego odwołania....