Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

68 orzeczeń w bazie

KIO 1669/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Iława
Meritum

Zamawiający: Gmina Miejska Iława, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Ochrona środowiska systemu wodnego Kanału Elbląskiego, dbałość o jakość wody i zasoby wodne-1 zadanie inwestycyjne”, znak postępowania: ZP.271.31.2025. Data ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: numer publikacji ogłoszenia: 625902-2025, numer wydania Dz.U....

KIO 1102/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Najem urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w DzUE: OJ S 39/2026 25/02/2026. Wartość zamówienia powyżej progów unijnych....

KIO 1334/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Koszalin Urząd Miejski w Koszalinie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1022/26

07.04.2026 postanowienie
umorzone
Centralny Zamawiający Centrum Obsługi Administracji Rządowej działające w imieniu i na rzecz Jednostek Administracji Państwowej
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 788/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Meritum

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej progów unijnych pn. „Budowa Nowej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie”....

KIO 259/26

09.03.2026 wyrok
uwzględnione
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. 22 stycznia 2026 r. przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego zgłosił wykonawca Asseco Poland S.A. z siedzibą w Rzeszowie....

KIO 492/26

26.02.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego,...

KIO 5891/25

25.02.2026 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Złotoryja
Meritum

Izba uwzględniła opozycję Zamawiającego wobec przystąpienia zgłoszonego po stronie Odwołującego przez S.K. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą ZRB DRAGON S.K.. Izba ustaliła, że ww. podmiot złożył ofertę w innej części zamówienia. Ponadto Zamawiający odrzucił tę ofertę, co nie zostało zaskarżone w drodze odwołania. Wobec powyżśzego czynność ta stała się ostateczna, a ZRB DRAGON S.K....

KIO 186/26

24.02.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis od odwołania, w wymaganej wysokości. Wobec powyższego, odwołanie podlega rozpoznaniu (art. 517 ust. 1 PZP). W związku z informacją przekazaną przez Zamawiającego przed otwarciem rozprawy, dotyczącą uwzględnienia odwołania oraz brakiem sprzeciwu ze strony Przystępującego, postępowanie w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 2 PZP....

KIO 187/26

20.02.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Odwołującego w ramach pisma z 20.02.2026 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego....