Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 493/21

12.03.2021 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zgodnie z treścią art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019, poz. 2020), do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed 1 stycznia 2021 r., stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art. 1....

KIO 1098/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji Wydział Zamówień Publicznych
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 1036/15

03.06.2015 wyrok
oddalone
Wrocławskie Inwestycje sp. zo.o.
Meritum

Ustalono, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych – w razie potwierdzenia stawianych zarzutów, a w konsekwencji – uwzględnienia odwołania, Odwołujący ma szansę na uzyskanie zamówienia w tym postępowaniu, skoro jego oferta jest najkorzystniejszą spośród złożonych....

KIO 918/15

15.05.2015 wyrok
uwzględnione
Powiatowe Centrum Medyczne sp. z o.o.
Meritum

odwołanie jest zasadne, chociaż nie wszystkie zarzuty zasługują na uwzględnienie. Odnośnie zarzutów dotyczących niezasadnego w ocenie Odwołującego odrzucenia jego oferty, Izba ustaliła, co następuje: 5 Nie było sporne, że Odwołujący nie załączył do oferty wszystkich wymaganych w SIWZ dokumentów, i został wezwany do ich uzupełnienia. Zamawiający w wezwaniu wymienił oczekiwane dokumenty (na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają wymogi Zamawiającego, tj....

KIO 2830/12

14.01.2013 postanowienie
odrzucone
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Meritum

Izba uznała, że wniesione odwołanie podlega odrzuceniu na postawie art. 189 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 182 ust. 1 pkt 2 oraz na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 7 Pzp. Postępowanie dotyczy przedmiotu zamówienia o wartości 267 305,56 zł stanowiącej równowartość 66 500,54 euro, tj. mniejszej niż kwoty, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp dla usług - tj. w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r....

KIO 2766/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Ministerstwo Finansów
Meritum

7 Sygn. akt KIO 2766/12 Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę z najniższą ceną – stanowiącą jedyne kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej – w częściach III, VII oraz VIII zamówienia. Jedno...

KIO 369/12

05.03.2012 wyrok
oddalone
Politechnika Gdańska, Biuro Projektu, Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej
Meritum

5 Izba stwierdziła, że dokumenty przekazano z uchybieniem terminu. W terminie wskazanym przez Zamawiającego, a więc w terminie do dnia 13 lutego 2012 r., Odwołujący przekazał Zamawiającemu jedynie kopie dokumentów, które nie były potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Dokumenty te przesłano bowiem za pomocą „zwykłego” e-maila, do którego dołączono skany dokumentów, które stanowią w istocie kopie dokumentów....

KIO 800/11

13.05.2011 wyrok
uwzględnione
Elektrownia „Kozienice” S.A.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Ustalono również, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu danego zamówienia, uprawniający go do złożenia odwołania, a także może ponieść szkodę, w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

KIO 849/11

06.05.2011 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołania Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 804/11

29.04.2011 wyrok
uwzględnione
Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 25 stycznia 2011 r. pod nr 2011/S_16-024987, z tym że 20 stycznia 2011 r. w Zamawiający przekazał to ogłoszenie Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej oraz zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w swojej siedzibie na tablicy ogłoszeń oraz na swojej stronie internetowej (www.bip2.onkol.kielce.pl), na której udostępnił również s.i.w.z....