Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 5348/25

21.01.2026 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zgodnie z informacją zawartą w piśmie zamawiającego z dnia 22 grudnia 2025 roku wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z Rozdziałem 3 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) Wysokość ‎ i zasady wniesienia wadium: „ 3.1. WYSOKOŚĆ WADIUM Wykonawca składający ofertę jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 3.1.1....

KIO 5591/25

19.01.2026 postanowienie
umorzone
Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury laboratoryjnej” w zakresie „Części nr 4” prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia to jest „Dostawa, montaż i uruchomienie AUTOMATYCZNYCH WYPAREK OBROTOWYCH (8 SZTUK)”. Numer postępowania nadany prowadzonemu postępowaniu o udzielenie zamówienia przez Zamawiającego: DZP-23/121/25. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano: w Dz. Urz. U. E....

KIO 2369/25

21.07.2025 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sztumie Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2113/18

25.10.2018 wyrok
oddalone
Poczta Polska S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.         Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do art. 179 ust. 1 Pzp. Wykonawca Atende S.A. skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 185 ust. 2 i 3 Pzp. Odwołanie wniesione w zakresie czynności odmowy przyjęcia przez Zamawiającego w dniu 3 lipca 2018 r....

KIO 1240/15

23.06.2015 wyrok
uwzględnione
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest „Zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi zasób Wojskowej Agencji Mieszkaniowej". CPV 70330000-3: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy. Część III. Opis przedmiotu zamówienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu niniejszego zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 1 do SIWZ. 3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są także w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ. Część IV....

KIO 821/15

04.05.2015 wyrok
oddalone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Meritum

Zarzut niezasadnego odrzucenia oferty odwołującego w następstwie wykluczenia odwołującego z udziału w postępowaniu z powodu błędnego ustalenia przez zamawiającego, że z treści gwarancji bankowej złożonej przez odwołującego wynika, że nie obejmuje ona pełnego zakresu przypadków, w których zamawiający uprawniony jest do „otrzymania wadium” określonych w art. 46 ust....

KIO 2227/13|KIO 2229/13

01.10.2013 wyrok
oddalone
Instytut Spawalnictwa
Meritum

Zamawiający – Instytut Spawalnictwa w Gliwicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę elektronowego urządzenia do spawania i modyfikowania powierzchni” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907), w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 26 lipca 2013 r. pod numerem 2012/S 147-255391....

KIO 2033/13

03.09.2013 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

Zgodnie z rozdziałem IX pkt 2 ppkt 2 lit. i SIWZ, „w przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i musi zawierać następujące elementy: (…) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres wa ności gwarancji nie był krótszy ni okres związania ofertą, w przypadku wniesienia wadium przez Konsorcjum w formie o której mowa w pkt....

KIO 1998/13

02.09.2013 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Zamawiający – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „roboty budowlane i usługi w zakresie bie ącego utrzymania dróg krajowych i obiektów mostowych administrowanych przez Rejon w Kutnie i Rejon w Radomsku w latach 2013-2016 z podziałem na 4 części zamówienia – część nr 3 – roboty budowlane i usługi w zakresie nawierzchni, poboczy, chodników, odwodnienia oraz robót drogowo-mostowych w ramach bie ącego utrzymania d...

KIO 166/13|KIO 167/13|KIO 169//13

13.02.2013 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Finansów
Meritum

Wszystkie trzy odwołania są zasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się są uprawnieni do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. KIO 166/13 Izba uznała za zasadny zarzut dotyczący niewłaściwego wniesienia wadium przez Konsorcjum European Dynamics....