Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

564 orzeczeń w bazie

KIO 1620/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
MIASTO KATOWICE
Meritum

W aktach sprawy do dnia wydania niniejszego postanowienia w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron. Odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Odwołanie nie zawierało braków formalnych. W dniu 23 kwietnia 2026 roku Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wskazał, że 22 kwietnia 2026 r. opublikował szereg odpowiedzi na skierowane przez wykonawców w trybie art. 135 ust....

KIO 1357/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Poznań
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 1428/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań
Meritum

W dniu 30 marca 2026 roku Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz na portalu eZamówienia kopię odwołania wraz z wezwaniem do przystąpienia do postępowania odwoławczego. Żaden z Wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 3 kwietnia 2026 roku Zamawiający złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o uwzględnieniu odwołania w całości....

KIO 1058/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w imieniu i na rzecz którego postępowanie prowadzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Za uzasadniony został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego a r t. 16 pkt 1) - 3) ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 240 i 241 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez wprowadzenie jako kryterium oceny ofert w rozdz. 15 pkt 15.3.3 SWZ punktowania wysokości kary umownej za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w skali od 0,2% do 1% wynagrodzenia całościowego brutto za jeden dzień zwłoki, podczas gdy kryterium to jest nadmierne, nieproporcjonalne i niezwiązane z oceną jako...

KIO 848/26

20.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Minister Finansów i Gospodarki
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, gdyż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 1080/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
Meritum

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, ul. Bohaterów Warszawy 67, 28-100 Busko-Zdrój, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, ‎ pn....

KIO 798/26

15.04.2026 wyrok
oddalone
Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 1360/26

15.04.2026 postanowienie
umorzone
45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 830/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Kancelaria Senatu w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Kancelaria Senatu w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Rezerwacja, sprzedaż i dostawa biletów lotniczych na trasy międzynarodowe” - Numer sprawy: BPKO.SZP.350.25.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11 grudnia 2025 r., numer publikacji ogłoszenia: 821794-2025. W dniu 23 lutego 2026 r. wykonawca Why Not Travel sp z o.o....

KIO 1102/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Najem urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w DzUE: OJ S 39/2026 25/02/2026. Wartość zamówienia powyżej progów unijnych....