Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

76 orzeczeń w bazie

KIO 1389/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Opole
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 1198/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Głubczyce, Przedszkole nr 3
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 1375/26

16.04.2026 postanowienie
odrzucone
Park Narodowy Gór Stołowych
Meritum

Zarówno dokumenty przedłożone przez Zamawiającego (oświadczenia, zapytanie ofertowe), jak i załączone do odwołania (załącznik nr 2 – wykaz usług, projekt umowy, ogłoszenie o zamówieniu publicznym) potwierdzają jednoznacznie, że wartość zamówienia w prowadzonym przez Zamawiającego postępowaniu jest mniejsza od kwoty 170 000 zł netto, zaś postępowanie jest prowadzone przez Zamawiającego na podstawie wewnętrznego regulaminu udzielania zamówień publicznych, w związku z czym postępowanie zostało prze...

KIO 793/26

09.04.2026 postanowienie
umorzone
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

W dniu 7 kwietnia 2026 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie cofnięciu odwołania w całości. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust....

KIO 733/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Trakcja S.A. z siedzibą w Warszawie, SARINŻ sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Konsorcjum Trakcja”) oraz przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie, Budimex Kolejnictwo S.A....

KIO 299/26

30.03.2026 wyrok
oddalone
Gmina Kluczbork
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 531/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zarzuty dotyczące niedozwolonego porozumienia. Zgodnie z art....

KIO 221/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, pisma Zamawiającego z dnia 28 listopada 2025 r. o zawiadomieniu Przystępującego o poprawieniu w jego ofercie oczywistej omyłki, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 13 lutego 2026 r., pisma procesowego Przystępującego z dnia 13 lutego 2026 r....

KIO 377/26

17.03.2026 wyrok
oddalone
Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 166/26

12.03.2026 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lubinie
Meritum

Odwołanie nie zawierało braków formalnych. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp. ‎ Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego złożył Wykonawca EkoPartner Operator Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością we Wrocławiu....