Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

264 orzeczeń w bazie

KIO 1342/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Iwierzyce
Meritum

Zamawiający – Gmina Iwierzyce, Iwierzyce 80, 39-124 Iwierzyce, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w celu ochrony Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu”, numer referencyjny: BID.271.16.2025.GM. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 28.11.2025 r., nr 2025/BZP 00562346/01. W dniu 23.03.2026 r....

KIO 1436/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Zielona Góra – Urząd Miasta Zielona Góra
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Rozbudowa zielonogórskiego systemu sterowania ruchem drogowym wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury w ramach zadania: Poprawa efektywności komunikacji miejskiej w Zielonej Górze - etap II” , znak DO-ZP.271.5.2026, zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wydanie S: 54/2026 w dniu 18.03.2026 r....

KIO 1658/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Meritum

Zamawiający – Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, ul. Inż. J. Śmidowicza 69, 81-127 Gdynia, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Remont elewacji budynku nr 354 wraz z wymianą okien, drzwi i pokrycia dachu na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69”, numer referencyjny: AMW-KANC.SZP.2712.1.2026....

KIO 1521/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Kolbuszowa
Meritum

Zamawiający – Gmina Kolbuszowa prowadzi postępowanie o zamówienie w trybie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków” w ramach projektu: „Ochrona obszarów cennych przyrodniczo poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Kolbuszowa” Zadanie dofinansowane w ramach projektu FEPK.02 Energia i środowisko, działanie FEPK.02.08 Ochrona przyrody i różnorodności biologicznej programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027, t...

KIO 1574/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Stadion Śląski
Meritum

Zamawiający „Stadion Śląski" w Chorzowie, ul. Katowicka 10, 41 - 500 Chorzów, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Świadczenie usług na Stadionie Śląskim w Chorzowie w zakresie przeglądów i obsługi technicznej systemów zabezpieczeń pożarowych”, nr referencyjny: ZP/S/24/TPBN/2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 15 grudnia 2025 r. pod numerem: 2025/BZP 00600557....

KIO 1480/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 1124/26

16.04.2026 wyrok
oddalone
KZN SIM Tarnów sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania....

KIO 1045/26

15.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Władysławów
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Izba nie podzieliła tym samym stanowiska Przystępującego i Zamawiającego, zgodnie z którym Odwołujący nie ma interesu we wniesieniu odwołania, ponieważ jego oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust....

KIO 1145/26

15.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, postępowanie prowadzone przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620, dalej: ustawa / Pzp) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 746/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Lotnisko Leszno spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lesznie
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....