Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

610 orzeczeń w bazie

KIO 1213/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 1530/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Meritum

Zamawiający Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ‎ ul. Pańska 97, 00-834 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn....

KIO 930/26|KIO 931/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
Enea Elkogaz Sp. z o.o.
Meritum

Sygn. akt KIO 930/26 Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów oznaczonych w odwołaniu numerami 4 i 5, z uwagi na złożenie przez Odwołującego do protokołu posiedzenia oświadczenia o wycofaniu tych zarzutów. Zarzut dotyczący tajemnicy przedsiębiorstwa Konsorcjum Ayesa Izba ustaliła następujący stan faktyczny: Odwołujący sprecyzował podczas rozprawy, że zarzut w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa dotyczy przedstawionego przez Konsorcjum Ayesa wykazu usług oraz wyjaśnień dotyczącyc...

KIO 1340/26

23.04.2026 wyrok
uwzględnione
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 107 ust. 2 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o z...

KIO 1168/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Skład orzekający po dokonaniu oceny stanu faktycznego w sprawie, mając na względzie zakres sprawy zakreślony przez okoliczności podniesione w odwołaniu oraz mając na uwadze treść przepisu art. 554 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia stwierdził, że postawione przez odwołującego zarzuty nie znalazły potwierdzenia w ustalonym sta...

KIO 1243/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Rogoźno
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego trybie podstawowym bez negocjacji: „Utwardzenie nawierzchni dróg gminnych kruszywem w 2026 roku” , Nr postępowania ZP.271.1.3.2026, zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych: 2026/BZP 00113691/01 z 16.02.2026 r. przez: Gmina Rogoźno reprezentowana przez Burmistrza Rogoźna, ul. Nowa 2, 64-610 Rogoźno zwany dalej: „Zamawiającym” . Do ww....

KIO 1035/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Gniewino
Meritum

Zamawiający wszczął postępowanie, którego przedmiotem jest realizacja zadania pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie”. Zadanie obejmuje swym zakresem budynek użyteczności publicznej – Zespół Kształcenia i Wychowania w Gniewinie, który to ma zostać poddany działaniom poprawiającym efektywność energetyczną budynku....

KIO 1415/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Sokólski Ośrodek Kultury
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1393/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
Meritum

Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie z siedzibą ‎ w Rzeszowie (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia ‎ 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 1074/26

20.04.2026 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ z siedzibą w Tarnowie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku. Odwołujący złożył ‎ w postępowaniu ofertę, natomiast Zamawiający uznał ofertę Przystępującego za najkorzystniejszą....