Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

231 orzeczeń w bazie

KIO 1693/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedzibą w Radomiu (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Dostawa serwerów stelażowych wraz z Oprogramowaniem standardowym i Oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją”; nr postępowania: PN/41/25/HYDB (dale...

KIO 1368/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 zdanie pierwsze Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Zgodnie z art....

KIO 1393/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
Meritum

Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie z siedzibą ‎ w Rzeszowie (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia ‎ 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 1285/26|KIO 1285/25

20.04.2026 postanowienie
zwrócone
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

W dniu 19 marca 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy GRAPH’IT Sp. z o.o., ul. Stępińska 22/30/424, 00-739 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: zaprojektowanie, wybudowanie i wyposażenie nowego budynku dla Oddziału Psychiatrii Dorosłych oraz Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży wraz z obszarem dziennym i ambulatoryjnym przeznaczonym opiece psychiatryczno-psychologicznej ‎ w Samodzielnym Publicznym Zakł...

KIO 942/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Świadczenie kompleksowych usług utrzymania łaźni dla Polskiej Grupy Górniczej S.A....

KIO 1474/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Wielkopolski Park Narodowy w Jeziorach
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 1089/26

15.04.2026 postanowienie
umorzone
Politechnika Wrocławska
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 Pzp, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust....

KIO 1279/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Boleszkowice
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 30 marca 2026 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie....

KIO 439/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Meritum

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Świadczenie usługi całodobowej ochrony osób ‎ i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu” numer referencyjny postępowania: AZ.262.3153.2025 (dalej: Postępowanie)....

KIO 651/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Durowo
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, zachowując termin ustawowy oraz wskazując interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść Zamawiającego zgłosił skuteczne przystąpienie wykonawca M.T....