Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 2813/23

09.10.2023 wyrok
uwzględnione
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę szczotek do zębów dla osadzonych. Izba ustaliła, że w Rozdziale V - Przedmiotowe środki dowodowe – Zamawiający wskazał: 1) W celu potwierdzenia, że oferowana szczoteczka do zębów dla osadzonych, spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający wymaga, złożenia wraz z ofertą, następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1....

KIO 1824/21

12.07.2021 wyrok
oddalone
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ‎ ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez odwołującego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 749/21

12.04.2021 wyrok
uwzględnione
Kujawsko Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych „Conectio” sp. z o.o.
Meritum

W trakcie posiedzenia z udziałem stron Zamawiający na pytanie Izby jednoznacznie oświadczył, że uwzględnił odwołanie w całości. Wbrew zatem stanowisku Przystępującego, Zamawiający dokonał uwzględnienia całości odwołania ze skutkami wynikającymi z artykułu 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający nie oświadczył, że zmienia stanowisko procesowe....

KIO 2473/18|KIO 2478/18

17.12.2018 wyrok
uwzględnione
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Meritum

Odwołania zasługują na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że obaj Odwołujący wykazali posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do art. 179 ust. 1 Pzp. Odwołujący wykazali, że uwzględnienie odwołań w zakresie zarzutów dotyczących nieprawidłowości oceny ofert wstępnych złożonych przez Odwołujących, w tym złożonych wraz z ofertą wstępną Próbek Systemu, może prowadzić do zaproszenia Odwołujących do negocjacji, a po ich przeprowadzeniu – do zaproszenia wykonawców do złoże...

KIO 2578/15|KIO 2580/15|KIO 2585/15

17.12.2015 wyrok
uwzględnione
Enea Operator spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

postanowienia dotyczące wyrażenia przez Zamawiającego zgody na zmianę podwykonawcy są wystarczająco precyzyjne. Istotne jest również, że Zamawiający w dniu 7 grudnia 2015 r. dokonał modyfikacji SIWZ w powyższym zakresie, która wychodzi naprzeciw formułowanym w zakresie tego postanowienia SIWZ zastrzeżeń. W ramach tej modyfikacji Zamawiający w § 5 ust....

KIO 1159/15

12.06.2015 wyrok
uwzględnione
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2014/S 248 – 440031 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) protokół pierwszego badania i oceny ofert na okoliczność stwierdzenia niezgodności etykiet z SIWZ przez Zamawiającego; (iii) pismo Zamawiającego z 14 kwietnia 2015 r., znak: PSG/ZP/21/11/21/14-15 na okoliczność jego treści; (iv) pismo STILBOS z 17 kwietnia 2015 r. na ok...

KIO 842/15|KIO 862/15

13.05.2015 wyrok
oddalone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk (Lider Postępowania); działając w imieniu na rzecz: 1) Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk; 2) 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, ul. Powstańców Warszawy 5, 85-681 Bydgoszcz; 3) Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o., ul. Słowackiego 2, 62-300 Września; 4) Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckim, ul. Szpitalna 5, 18-200 Wysokie Mazowieckie; 5) Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o., ul. Peowiaków 1, 22-400 Zamość; 6) Samodzielnego Publicznego Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnystawie, ul. Sobieskiego 4, 22-300 Krasnystaw - reprezentowane przez pełnomocnika Lidera Postępowania: BATNA Group Sp. z o.o
Meritum

28 Izby ustaliła, że Wykonawcy wnoszący oba odwołania posiadali interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, za wyjątkiem Odwołującego w sprawie KIO 862/15 w zakresie Pakietu 3 (rękawice ortopedyczne), uprawniający ich do złożenia odwołań. Powyższą kwestie Izba rozwinie przy rozpatrywaniu odwołania o sygn. akt: KIO 862/15. Nadto, Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania o sygn. akt: KIO 862/15 na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 7 Pzp w zw. z art. 180 ust....

KIO 2339/16|KIO 2352/16

wyrok
uwzględnione
Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymują się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, o którego udzielenie ma prawo się ubiegać....

KIO 822/17

postanowienie
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Mielec – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonanie, dostawa, instalacja i uruchomienie zintegrowanego systemu teleinformatycznego w ramach projektu pn. Inteligentny M. - eMiasto Przyszłości”, znak sprawy: ZP.271.11.2017, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawa Pzp”, „ustawa” lub „Pzp”....

KIO 2339/16|KIO 2352/16

wyrok
uwzględnione
Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymują się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, o którego udzielenie ma prawo się ubiegać....