Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 236/26

27.03.2026 wyrok
umorzone
Instytut Badawczy Dróg i Mostów z siedzibą w Warszawie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym odwołania, na podstawi opisu potrzeb i wymagań Zamawiającego, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 5 marca 2026 r., pisma procesowego Odwołującego z dnia 5 marca 2026 r. wraz załączonymi dowodami, jak również na podstawie złożonych przez strony wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie oddalić....

KIO 565/26

17.03.2026 wyrok
uwzględnione
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Meritum

KIO dopuściła w charakterze uczestnika postępowania wykonawcę Net Marine – Marine Power Service spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie, ul. Kotwiczna 13 po stronie odwołującego. KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogły skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawnej dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy....

KIO 5699/25 | KIO 5710/25

04.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Jabłonna
Meritum

Zamawiający – Gmina Jabłonna – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Budowa szkoły wraz z salą sportową oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Akademijnej 14 w Jabłonnie . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 9 grudnia 2025 r. pod numerem 815891-2025. Sygn. akt KIO 5699/25: Wykonawca B. Sp. z o. o. Sp. k....

KIO 5041/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Centrum e-Zdrowia
Meritum

Zamawiający Centrum e-Zdrowia prowadzi postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Zakup macierzy dla Centrum e-Zdrowia." Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 03 listopada 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej OJ S 211/2025 pod numerem 724913-2025 . 12 listopada 2025 roku Odwołujący indata.systems sp. z o.o. wniósł odwołanie i zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art....

KIO 3713/25

20.10.2025 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3540/25

03.10.2025 wyrok
oddalone
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów Sp. z o.o.
Meritum

Oczywisty jest interes odwołującego w rozumieniu art. 505 ustawy pzp, w ustaleniu warunków udziału w postępowaniu o treści umożliwiającej wykonawcy wykazaniem się ich spełnieniem, a tym samym umożliwiających złożeniem oferty nie podlegającej odrzuceniu. Oczekiwany poziom warunku udziału powinien być odpowiedni i proporcjonalny w stosunku do przedmiotu zamówienia, jako że ma wskazywać na potwierdzenie zdolności potencjalnego wykonawcy do realizacji zamówienia przez wykazanie się odpowiednim doświ...

KIO 3254/25

03.09.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest: „Wykonanie dokumentacji wykonawczej i realizacja robót budowlanych, w ramach projektów: „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Białystok – Knyszyn”, „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Knyszyn – Osowiec”, „Prace na linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) na odcinku Osowiec – Ełk" (nr ref.: 9090/IRZR1/19815/05680/24/P; nr sprawy: PZ.292.1905.2024), Nr publikacji ogłoszenia: 487040-2025 Nr wydania Dz.U....

KIO 2403/25

14.07.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie - dalej „zamawiający” ‎ - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie dialogu konkurencyjnego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej: „ustawa Pzp” na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu „Zabudowa Systemu ERTMS Poziom 1 Limited Supervision”; numer referencyjny: 9090/1RZR1/02916/02538/25/P;...

KIO 530/25

20.03.2025 wyrok
oddalone
Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść ogłoszenia i Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 24 lutego 2025 r., stanowiska Przystępującego po stronie Odwołującego Ever Medical Care sp. z o.o. z dnia 5 marca 2025 r., pisma procesowego Przystępującego po stronie Zamawiającego Optima Care sp. z o.o....