Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2063/25

25.06.2025 wyrok
oddalone
Prokuratura Regionalna w Gdańsku
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił MIRBUD....

KIO 1950/25

05.06.2025 postanowienie
umorzone
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Przystępującego w ramach pisma przesłanego z 05 czerwca 2025 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 1071/25

03.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Białystok
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa 30 autobusów komunikacji miejskiej zasilanych energią elektryczną oraz stacji ładowania ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 754457-2024 OJ S 240/2024 – 10 grudnia 2024. 11 marca 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 21 marca 2025 r....

KIO 2825/23

09.10.2023 postanowienie
umorzone
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach
Meritum

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, dalej: Pzp) postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Modernizacja zespołu porodowego Szpitala Specjalistycznego Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach”, numer: SAG ZP-07/2023 , zwane dalej postępowaniem....

KIO 2403/23

29.08.2023 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca "EU-CONSULT" Sp. z o.o. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 768/15

27.04.2015 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny
Meritum

W załączniku nr 2 do siwz - Opis przedmiotu zamówienia, pakiet nr 10 zamawiający wymagał dostarczenia: 9 Poz. 2 – jednorazowy trokar 10/11 mm z redukcją do kaniuli 5/10 mm, z karbowaną kaniulą i kierunkowym metalowym ostrzem ostrzonym dwustronnie w kształcie litery „V”. Ostrze w bezpiecznej osłonie oraz wskaźnikiem położenia ostrza. Poz. 3 – jednorazowy trokar 12 mm z redukcją do kaniuli 5/12 mm, z karbowaną kaniulą i plastikowym ostrzem....

KIO 733/15

27.04.2015 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Główny Inspektor Transportu Drogowego
Meritum

Izba, wobec spełnienia przez Wykonawcę M oraz Wykonawcę ITe (dalej również odpowiednio: „Przystępujący M” i „Przystępujący ITe”) przesłanek określonych przepisem art. 185 ust. 2 Pzp, dopuściła ww. do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze przystępujących po stronie Zamawiającego. I. Przesłanki materialnoprawne (art. 179 ust....

KIO 530/15

01.04.2015 wyrok
uwzględnione
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do wniesienia odwołania, zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest jednym z wykonawców, którzy złożyli ofertę w niniejszym postępowaniu. Wziął udział w aukcji elektronicznej. Jego oferta została sklasyfikowana przez system aukcyjny na pierwszym miejscu....