Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 4670/25|KIO 4689/25

14.01.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Na posiedzeniu z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego Odwołujący TPF złożył oświadczenie o wycofaniu zarzutu oznaczonego w odwołaniu nr 3. Mając to na uwadze, postępowanie odwoławcze w zakresie tego zarzutu zostało umorzone na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp stosowanego odpowiednio w przypadku wycofania części zarzutów przedstawionych w odwołaniu....

KIO 1009/08

07.10.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1009/08

07.10.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1002/08

06.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Włocławek
Meritum

Zamawiający określił w SIWZ następujące regulacje: 1. W pkt 3.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (zał. Nr 1 do SIWZ), szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (zał. Nr 2 do SIWZ), dokumentacja projektowa (zał. Nr 3 do SIWZ), przedmiar robót (zał. nr 4 do SIWZ). 2. W tym samym pkt 3.1....

KIO 1002/08

06.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Włocławek
Meritum

Zamawiający określił w SIWZ następujące regulacje: 1. W pkt 3.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (zał. Nr 1 do SIWZ), szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (zał. Nr 2 do SIWZ), dokumentacja projektowa (zał. Nr 3 do SIWZ), przedmiar robót (zał. nr 4 do SIWZ). 2. W tym samym pkt 3.1....

KIO 961/08

24.09.2008 wyrok
oddalone
Biblioteka Narodowa
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 16.07.2008 roku pod numerem 162229-2008. Odwołujący się, którego oferta sklasyfikowana została na trzeciej pozycji w wyniku czynności oceny ofert, posiada interes prawny we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Potwierdzenie podnoszonych zarzutów i nakazanie przez Izbę czynności objętych żądaniem protestu a następnie odwołania da mu możliwość uzyskania zamówienia....

KIO 961/08

24.09.2008 wyrok
oddalone
Biblioteka Narodowa
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 16.07.2008 roku pod numerem 162229-2008. Odwołujący się, którego oferta sklasyfikowana została na trzeciej pozycji w wyniku czynności oceny ofert, posiada interes prawny we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Potwierdzenie podnoszonych zarzutów i nakazanie przez Izbę czynności objętych żądaniem protestu a następnie odwołania da mu możliwość uzyskania zamówienia....

KIO 919/08

17.09.2008 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji
Meritum

Podzielając stanowisko zawarte w publikacji Urzędu Zamówień Publicznych z 2004 r. ”Środki ochrony prawnej – poradnik”, autorstwa Waldemara Łysakowskiego rozdział III skład orzekający uznał, iż brak jest materialno-prawnej przesłanki warunkującej skuteczność wniesienia środka ochrony prawnej przez Odwołującego w postaci interesu prawnego (art. 179 ust. 1)....

KIO 919/08

17.09.2008 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji
Meritum

Podzielając stanowisko zawarte w publikacji Urzędu Zamówień Publicznych z 2004 r. ”Środki ochrony prawnej – poradnik”, autorstwa Waldemara Łysakowskiego rozdział III skład orzekający uznał, iż brak jest materialno-prawnej przesłanki warunkującej skuteczność wniesienia środka ochrony prawnej przez Odwołującego w postaci interesu prawnego (art. 179 ust. 1)....

KIO 881/08

05.09.2008 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W postępowaniu złożono 10 ofert, w tym 8 z nich oferowało oryginalne materiały eksploatacyjne firmy BROTHER, a dwie – tj. oferta Odwołującego z ceną 1 201 090,00zł i oferta Przystępującego z ceną 657 580,00 – zamienniki równoważne. Do oferty Przystępującego nie załączono wymaganego przez SIWZ oświadczenia gwaranta drukarek o równoważności produktów....