Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

185 orzeczeń w bazie

KIO 1544/26

23.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Michałowice
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 w zw. z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp. Zgodnie z art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Stosownie do art. 515 ust. 1 pkt 1 lit....

KIO 1231/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie zawierało brak formalny w postaci niedołączenia potwierdzenia uiszczenia wpisu, który został uzupełniony prawidłowo, w terminie wynikającym z wezwania Prezesa Izby. Odwołujący przed terminem posiedzenia wyznaczonego na dzień 22 kwietnia, oświadczył, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 1202/26 | KIO 1230/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Jelenia Góra
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego po stronie Odwołującego przez wykonawcę MAXTO Technology sp. z o.o. z siedzibą w Modlniczce w sprawach o sygn. akt: KIO 1202/26, KIO 1230/26. Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Sprint S.A. z siedzibą w Olsztynie w sprawach o sygn. akt: KIO 1202/26, KIO 1230/26. Odwołujący SWARCO oraz Odwołujący YUNEX 16 kwietnia 2026 r....

KIO 1375/26

16.04.2026 postanowienie
odrzucone
Park Narodowy Gór Stołowych
Meritum

Zarówno dokumenty przedłożone przez Zamawiającego (oświadczenia, zapytanie ofertowe), jak i załączone do odwołania (załącznik nr 2 – wykaz usług, projekt umowy, ogłoszenie o zamówieniu publicznym) potwierdzają jednoznacznie, że wartość zamówienia w prowadzonym przez Zamawiającego postępowaniu jest mniejsza od kwoty 170 000 zł netto, zaś postępowanie jest prowadzone przez Zamawiającego na podstawie wewnętrznego regulaminu udzielania zamówień publicznych, w związku z czym postępowanie zostało prze...

KIO 1250/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

Odwołujący, tj. NTT Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, 8 kwietnia 2026 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 16 marca 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy pn. „Dostawa sprzętu komputerowego i urządzeń sieciowych”, numer: ZPZ-19/02/26 . Odwołanie dotyczy części III....

KIO 1228/26

09.04.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią art. 522 ust. 1 ustawy Pzp  w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie pr...

KIO 1065/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie i Województwo Mazowieckie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis od odwołania, w wymaganej wysokości. Wobec powyższego, odwołanie podlega rozpoznaniu (art. 517 ust. 1 PZP). W związku z informacją przekazaną przez Zamawiającego przed otwarciem rozprawy, dotyczącą uwzględnienia odwołania, oraz brakiem sprzeciwu ze strony Przystępującego, postępowanie w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 2 PZP....

KIO 822/26

18.03.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 PZP, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Do okoliczności objętych dyspozycją wskazanego przepisu należy sytuacja, w której zamawiający dokonał unieważnienia postępowania. Wówczas spór staje się bezprzedmiotowy, jako że podstawa faktyczna zarzutu / ów przestaje istnieć....

KIO 599/26

17.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny: podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 382/26

17.03.2026 postanowienie
umorzone
INSTYTUT "CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI"
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....