Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 5673/25

03.02.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa w imieniu i na rzecz którego postępowanie prowadzi 24 Wojskowy Oddział Gospodarczy Giżycko
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z artykułem 274 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych....

KIO 5611/25

03.02.2026 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Kamienna Góra
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba wskazuje, że odwołanie zostało wniesione wobec ustalenia (nowej) treści postanowień SWZ w wyniku czynności Zamawiającego polegającej na zmianie w dniu 4.12.2025 r. warunków udziału w rozdziale X ust. 1 pkt. 1.4. lit....

KIO 4668/25

09.12.2025 wyrok
oddalone
Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o zamówienie sektorowe w trybie przetargu ograniczonego na podstawie art. 376 ust. 2 pkt 2 ustawy. Zadanie realizowane jest w zakresie Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie - Etap VII” w ramach działania 01.03 Gospodarka wodno-ściekowa priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027....

KIO 4538/25

26.11.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie Spółka Akcyjna
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostawę i wdrożenie systemu klasy ERP, wspierającego obszary Finanse- Księgowość, Środki Trwałe, Windykacja, Logistyka, Transport, Inwestycje i Zarządzanie Majątkiem” , Nr postępowania: 01776/WS/PW/PZP-DRZ-WRP/D/2025, zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 10.10.2025 r....

KIO 4234/25

28.10.2025 postanowienie
umorzone
Centrum eZdrowia
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 1950/25

05.06.2025 postanowienie
umorzone
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Przystępującego w ramach pisma przesłanego z 05 czerwca 2025 r. i umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 1997/23

26.07.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu
Meritum

Zamawiający: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opolskie Centrum Onkologii im. prof. T.K. w Opolu ul. Katowicka 66A, 45-061 Opole prowadzi postępowania w trybie podstawowym z możliwością negocjacji na usługi społeczne o wartości zamówienia poniżej progów unijnych pn. „Świadczenie usług w zakresie całodobowego żywienia pacjentów SP ZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu przez okres 16 miesięcy", ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych 4 lipca 2023 roku nr 2023/BZP 00289439 numer...