Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 671/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Politechnika Łódzka
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 79/26

02.03.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH
Meritum

Odwołujący, tj. GALAXY Systemy Informatyczne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zielonej Górze, 1 marca 2026 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 5 stycznia 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu niegoraniczonego na dostawy pn. Dostawa klastrów chmury obliczeniowej dla potrzeb projektu PLGrid ICON. Numer sprawy: ACK-DA-ZP-5000-2/25....

KIO 303/26

16.02.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań
Meritum

Zamawiający – Miasto Poznań, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, w imieniu i na rzecz którego działa: Poznańskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o., Pl. Wiosny Ludów 2, 61-831 Poznań, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja trzech placówek oświatowych na terenie Miasta Poznania – roboty budowlane”, numer referencyjny: PIM/10/25/ZP73/2025-462....

KIO 5773/25

05.02.2026 wyrok
oddalone
Miasto Kutno
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 5487/25

02.02.2026 wyrok
oddalone
„PGKiM” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim
Meritum

Zamawiający pismem z dnia 30 października 2025 r., w oparciu o regulację art. 126 ust. 1 PZP, wezwał Odwołujących do złożenia podmiotowych środków dowodowych, w tym informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. (§ 8 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia w sprawie dokumentów)....

KIO 5477/25

26.01.2026 wyrok
oddalone
Baseny Miejskie "Termy Jakuba" Sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący, Fundacja D.T. SPORT z/s w Lesznie (wykonawca lub Fundacja) w odwołaniu kwestionuje odrzucenie jego oferty podnosząc zarzut naruszenia art. 226 ust. 1 p. 2c) Pzp i twierdząc, że terminowo złożył zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami. Z ostrożności procesowej – jak zaznaczył – podniósł zarzut zaniechania przez Zamawiającego z naruszeniem art. 128 ust. 1 i ust. 4 Pzp w zw. z art. 16 p....

KIO 4397/25

26.11.2025 wyrok
uwzględnione
Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3043/25

28.08.2025 postanowienie
umorzone
Stołeczny Zarząd Infrastruktury
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 568 pkt.2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły wnioski o umorzenie postępowania odwoławczego na zasadzie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp odpowiednio: 1) w dniu 22 sierpnia 2025 r. od Warbud S.A....

KIO 1615/25

29.05.2025 wyrok
oddalone
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba ustaliła następujący stan faktyczny w sprawie: Przedmiotem zamówienia jest „ System do natryskiwania cieplnego metodą plazmową z kabiną akustyczną i niezbędnymi urządzeniami i instalacjami wraz montażem i uruchomieniem’’....

KIO 1675/25

29.05.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Wawer
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Izba dopuściła dowody z dokumentacji przekazanej przez Zamawiającego oraz dowody złożone przez Odwołującego w postaci informacji parametrach technicznych Sharp Business Systems Polska sp. z o.o. z 27 maja 2025 r., pisma Sharp Business Systems Polska sp. z o.o....