Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

76 orzeczeń w bazie

KIO 5067/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Centrum e-Zdrowia
Meritum

Zamawiający Centrum e-Zdrowia prowadzi postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Zakup macierzy dla Centrum e-Zdrowia." Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 03 listopada 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej OJ S 211/2025 pod numerem 724913-2025 . 12 listopada 2025 roku Odwołujący Computex spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k....

KIO 3549/25 | KIO 3561/25

06.10.2025 wyrok
oddalone
Uzdrowisko Rymanów spółka akcyjna
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Gomi żywienie Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Poniatowej, do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie odwołującego w sprawie o sygn. akt KIO 3561/25. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. W związku z tym Izba nie uwzględniła opozycji zgłoszonej przez zamawiającego wobec przystąpienia ww. wykonawcy....

KIO 2995/25

28.08.2025 wyrok
oddalone
Gmina Liszki
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 638/25

13.03.2025 wyrok
uwzględnione
22. Baza Lotnictwa Taktycznego z siedzibą w Malborku
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwiania odpadów pokonsumpcyjnych ulegających biodegradacji z terenów administrowanych przez 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego. Jak stanowi Rozdział 9 pkt 2.4 specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: a) wiedza i doświadczenie – dotyczy każdej części Zamawiają...

KIO 3074/23|KIO 3082/23

21.11.2023 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

wyrażone w wyrokach: z 26.11.2021 r, KIO 3220/21, KIO 3230/21, KIO 3250/21; z 31.03.2023, KIO 728/23, KIO 751/23; 23.03.2021, KIO 250/21, KIO 252/21. Ponadto w ocenie Odwołującego 1 z uwagi na przyjęty przez Zamawiającego sposób oceny ofert w kryterium „Doświadczenie Kierowników” oraz ocenę warunków udziału w Postępowaniu w zakresie personelu - które było dokonane w oparciu o ten sam dokument tj. „Wykaz osób” Zamawiający oceniając ofertę w ww....

KIO 2751/23

02.10.2023 wyrok
oddalone
Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1919/23

17.07.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Z uwagi na to, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U. poz. 2453), oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 1703/23

27.06.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa oddziałów szpitalnych w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach realizacji projektu pn. „Wspieranie naprawy i zwiększanie odporności systemu ochrony zdrowia poprzez modernizację oddziałów szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu” – część 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji....

KIO 1657/23

26.06.2023 wyrok
oddalone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury Bydgoszcz
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 1671/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza
Meritum

Zamawiający Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Usługa świadczenia transportu dla pacjentów dializowanych. " Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 068-204849. 12 czerwca 2023 roku Odwołujący Kolumna Transportu Sanitarnego TRIOMED sp. z o.o....