Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

40 orzeczeń w bazie

KIO 527/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Zagłębiowski Szpital Kliniczny z siedzibą w Czeladzi
Meritum

W dniu 5 marca 2026 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie wycofaniu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 111/26 | KIO 182/26

04.03.2026 postanowienie
umorzone
Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Centralny Zamawiający tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Centralny Zamawiający tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w celu zawarcia umowy ramowej w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa Zestawów Wyposażenia Pracowni STEM (C13L) Część nr 1 i Część nr 2 ....

KIO 20/26

13.02.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Prokuratura Krajowa
Meritum

Przed otwarciem rozprawy (pismem z 12 lutego 2026 roku), odwołujący wykonawca NETIA S.A. z siedzibą w Warszawie , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby ‎ w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Skarb Państwa Prokuratura Krajowa ‎ z siedzibą w Warszawie , w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: „ Zakup usług transmisji danych dla jednostek organizacyjnych prokuratury ” . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art....

KIO 5892/25

03.02.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęły zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego. Odwołujący w piśmie z 30 stycznia 2026 r. oświadczył, że cofa w całości odwołanie oraz wnosi o zwrot 90% wpisu od odwołania....

KIO 5971/25

02.02.2026 postanowienie
umorzone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

Przed otwarciem rozprawy (pismem z 15 stycznia 2026 roku), odwołujący wykonawca TORHAMER spółka z o.o. z siedzibą w Gdyni , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu , pn.: „ Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: ZABEZPIECZENIE PRZEJAZDÓW KOLEJOWO-DROGOWYCH URZĄDZENIAMI SSP ‎ I ZABUDOWA URZĄDZEŃ SRK ORAZ TELEKOMUNIKACJI W CIĄGU LINII KOLEJOWEJ NR 319 RELACJI STRZELIN – KONDRATOWI...

KIO 5578/25

16.01.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Meritum

Zamawiający Miejski Zarząd Ulic i Mostów, ul. J. Kantorówny 2a, 40-381 Katowice, prowadzi postępowanie o  udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym ‎ na podstawie ustawy z  dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn....

KIO 5177/25

14.01.2026 postanowienie
zwrócone
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu
Meritum

W dniu 18 listopada 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Sonbud Jasiukajć Spółka Jawna, ul. Mikołaja 9b, 47-400 Racibórz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: zadania remontowe wg części. Numer referencyjny: DGM.3210.4.2025.GN. Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania , tj. do dnia 18.11.2025 ....

KIO 5127/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Koninie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca SPRINT S.A. z siedzibą w Olsztynie, w dniu 5 grudnia 2025 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 17 listopada 2025 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia pod nazwą „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim” - Inteligentny System Transportowy w Koninie (ITS Konin)....

KIO 4849/25

11.12.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Meritum

Przed otwarciem rozprawy (pismem z 10 grudnia 2025 roku), odwołujący wykonawca X3D sp. z o.o. z siedzibą w Bytowie , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ‎ z siedzibą w Rzeszowie , w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: „ Dostawa zestawu mikrotomografu komputerowego, dostawa drukarki 3D do druku z materiałów wysokotemperaturowych” w części LOT-0002 (części 2) tj....

KIO 4644/25

02.12.2025 postanowienie
umorzone
Gdańska Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna sp. z o.o.
Meritum

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna sp. z o.o. w Gdańsku (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Budowa stacji zlewnej na 4 stanowiska na terenie Oczyszczalni Ścieków Wschód w Gdańsku”....