Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

891 orzeczeń w bazie

KIO 1233/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Szkół nr 129 w Warszawie
Meritum

Izba stwierdza, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz. 2453) – oznacza, że postępowanie odwoławcze należy umorzyć. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1509/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mazowiecki Oddział Regionalny
Meritum

Zamawiający Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mazowiecki Oddział Regionalny z siedzibą w Warszawie (dalej: zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Usługa sprzątania pomieszczeń biurowych oraz terenów zewnętrznych w MzOR i BP”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn....

KIO 1543/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi
Meritum

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi (dalej: zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług pn: „Kompleksowa usługa utrzymania czystości w SP ZOZ MSWiA w Łodzi”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ‎ z późn....

KIO 1162/26

17.04.2026 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1105/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Minister Cyfryzacji w imieniu i na rzecz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowy Instytut Badawczy.
Meritum

Minister Cyfryzacji, w imieniu którego działa centralny zamawiający Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm....

KIO 1024/26

10.04.2026 wyrok
oddalone
Szpital Powiatowy w Zawierciu
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienia nie zgłosił żaden wykonawca....

KIO 1081/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w terminie wynikającym z art....

KIO 738/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Usług Wspólnych Gminy Miejskiej Tczew
Meritum

Centrum Usług Wspólnych Gminy Miejskiej Tczew zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Sukcesywne dostawy artykułów spożywczych do Szkół Podstawowych i Przedszkola nr 8 Gminy Miejskiej Tczew , o numerze referencyjnym: CUW.260.1.2025.DK, zwane dalej „postępowaniem”....

KIO 998/26

20.03.2026 postanowienie
umorzone
Powiat Chojnicki
Meritum

Zgodnie z dyspozycją art. 522 ust. 1 PZP, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 500/26

20.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Osiek
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę W.D. prowadzącego w Pliskowoli działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe „Lunea” W.D. do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego. W związku z tym wyżej wymieniony wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Jak stanowi art. 523 ust....