Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

784 orzeczeń w bazie

KIO 1275/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1305/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Sosnowiec
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 1600/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa, 25 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – 25 WOG w Białymstoku , w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę środków czystości i higieny (nr postępowania: 1/W1/2026), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 17.03.2026 r., 2026/BZP 00158850, wobec czynności polegającej na wyborze oferty najkorzystniejszej i odrzucenia oferty własnej, wniesione zostało w 07.04.2026 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy PCS Chemia Sp. z o.o....

KIO 1108/26

22.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa, w imieniu którego postępowanie prowadzi Biebrzański Park Narodowy.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 1415/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Sokólski Ośrodek Kultury
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1025/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedzibą w Radomiu
Meritum

Odwołujący, tj. Symmetry Sp. z o.o. , 17 kwietnia 2026 r., tj. w dniu poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony termin rozprawy lub posiedzenia z udziałem stron lub uczestników postępowania odwoławczego, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 5 marca 2026 r....

KIO 1519/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Bialmed sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Izba ustaliła, że Zamawiający 26 marca 2026 r. zawiadomił wykonawców o ponownym wyborze oferty najkorzystniejszej w pakiecie nr 1, za którą uznana została oferta Przystępującego. Po wniesieniu odwołania Zamawiający pismem z 10 kwietnia 2026 r....

KIO 1088/26

17.04.2026 wyrok
oddalone
Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała również, że odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Mając na uwadze zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz stanowiska stron izba oddaliła odwołanie....

KIO 1136/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji pn. Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 1392/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający: Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad , Warszawa prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa autostrady A4 na odcinku węzeł Dulowa (bez węzła) – węzeł Balice I (bez węzła)”” (nr sprawy: O.KR.D-3.2411.2.2026) Ogłoszenie o zamówieniu z dnia 16 marca 2026 r....