Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

1850 orzeczeń w bazie

KIO 948/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Zawierciu
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 23 lutego 2026 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1477/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Gorzyce
Meritum

Izba ustaliła, że w obec złożenia oświadczenia przez Zamawiającego o uwzględnieniu zarzutów w całości, postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 Pzp . Zgodnie z art. 522 ust. 1 oraz 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba umarza postępowanie odwoławcze, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo jeżeli uczestnik postępowania odwo...

KIO 1526/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Karkonoski Park Narodowy
Meritum

zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a po jego stronie nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca, wobec czego hipoteza normy prawnej wynikającej art. 522 ust. 1 Pzp została spełniona – co uzasadniało umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie tego przepisu....

KIO 1619/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania, Izba umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego. Oznacza to, że na moment wniesienia odwołania musi istnieć substrat zaskarżenia, stanowiący podstawę dla Wykonawcy do wniesienia środka ochrony prawnej w postaci odwołania, zawierającego uzasadnienie faktyczne i prawne odnoszące się do zaskarżanych czynności...

KIO 1481/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
Meritum

IBPM nie przesłał żadnego oświadczenia w terminie 3 dni od dnia doręczenia wezwania, oznacza to brak sprzeciwu wobec uwzględnienia odwołania przez Zamawiającego. Wykonawca IBPM wezwany zgodnie z pouczeniem zawartym w piśmie mógł skorzystać z prawa wniesienia sprzeciwu w terminie do dnia 20 kwietnia 2026 r. (włącznie), pod rygorem umorzenia postępowania odwoławczego. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 24 kwietnia 2026 r. Izba na podstawie § 13 ust....

KIO 1298/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
TAURON Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że wykonawca ma i nteres we wniesieniu odwołania i uzasadnił powyższe ‎ w treści wniesionego odwołania....

KIO 1053/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Zamawiający Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi (dalej: zamawiający) prowadzi w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji postępowanie pn.: „Remonty chodników oraz inne prace naprawczo-remontowe na nieruchomościach niezabudowanych na terenie działania Wydziału Gospodarki Komunalnej w Departamencie Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 28 stycznia 2026 r. pod numerem 2026/BZP 00076981....

KIO 1428/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań
Meritum

W dniu 30 marca 2026 roku Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz na portalu eZamówienia kopię odwołania wraz z wezwaniem do przystąpienia do postępowania odwoławczego. Żaden z Wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 3 kwietnia 2026 roku Zamawiający złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o uwzględnieniu odwołania w całości....

KIO 1190/26 | KIO 1191/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Prokuratura Krajowa
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania....

KIO 1181/26 | KIO 1210/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Numer ogłoszenia: 800707-2025, opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej; Numer wydania Dz.U.S.233/2025, w dniu 03 grudnia 2025 roku. Przedmiot zamówienia: „Świadczenie na rzecz Zamawiającego usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych na poszczególne całodobowe oddziały szpitalne oraz dzienne” – Znak sprawy: ZP/59/Sp./2025....