Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

175 orzeczeń w bazie

KIO 1156/26 | KIO 1256/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Branice
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz zostały uiszczone od nich wpisy. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem któregokolwiek odwołania. Izba postanowiła oddalić wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania w sprawie KIO 1156/26....

KIO 860/26

22.04.2026 wyrok
oddalone
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego i złożonych przez niego przedmiotowych (wykazu jadłospisów) i podmiotowych środków dowodowych , informacji z otwarcia ofert z dnia 20 stycznia 2026 r., na podstawie odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 21 kwietnia 2026 r., stanowiska Przystępującego z dnia 21 kwietnia, pisma pro...

KIO 893/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący, wykonawca HRP Care Sp. z o.o. (wykonawca HRP) w odwołaniu wskazał na naruszenie przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych:   1. art. 226 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp w zw. z art. 224 ust. 5 i 6 ustawy Pzp z uwagi na zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Sidly Sp. z o.o. (wykonawca Sidly lub SIDLY) jako zawierającej cenę, za którą nie jest możliwe wykonanie zamówienia (zarzut nr 1); 2. art. 226 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp w zw. z art....

KIO 923/26

17.04.2026 wyrok
oddalone
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert w zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 805/26

14.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Gogolin
Meritum

Zamawiający postawił następujący warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (rozdz. VII pkt 1.4 2) SWZ): dysponuje lub będzie dysponował co najmniej kierownikiem budowy posiadającym co najmniej 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r....

KIO 483/26

07.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina i Miasto Raszków
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego , w tym formularza ofertowego, informacji z otwarcia ofert z dnia 12 stycznia 2026 r., a także wezwania Przystępującego przez Zamawiającego z dnia 14 stycznia 2026 r. do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, wyjaśnień Przystępującego z dnia 16 stycznia 2026 r....

KIO 820/26 | KIO 864/26

07.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań CST lub Suntar na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołania na rozprawę (z wyłączeniem zarzutów wycofanych przez Odwołującego Suntar w sprawie o sygn. akt KIO 864/26). Zgodnie z art. 505 ust....

KIO 1248/26

07.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Łomazy
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Gminę Łomazy , w trybie przetargu nieograniczonego na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Łomazach (nr postępowania: INW.271.14.2025.KD), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 16.11.2025 r., 2025/BZP 00537920-01, wobec powtórzonych czynności badania, oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało w 16.03.2026 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Ekologika Sp. z o.o. (KIO 1248/26)....

KIO 751/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej
Meritum

Izba stwierdza, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz. 2453) – oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1019/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Gidle
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Gminę Gidle , w trybie przetargu nieograniczonego na budowa instalacji OZE na terenie Gminy Gidle etap 2 (nr postępowania: IZP.271.8.2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 28.11.2025 r., OJ S 230/2025 790741-2025, wobec czynności polegającej na wyborze oferty najkorzystniejszej (ECO-TEAM Sp. z o.o. sp.k.) oraz zaniechania odrzucenia ofert wykonawców, wniesione zostało w 05.03.2026 r....