Wyrok KIO V Ca 155/08

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze V Ca 155/08 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: cofnięcie skargi. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 198 ust. 3.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

>) <y


ODPIS


POSTANOWIENI K


Dnia 27 lutego 20flH r.


Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział V Cywilny Odwoławczy


w składzie:

Przewodniczący:    SSO Robert Obrcbski,


Przewodu lezący
Sędziowie:
Protokolant:



Protokolanti    apl, i&dc. Beata świątkowska

po rozpoznaniu na rozprawie w dnia 27 lutego 2008 r. w Warszawie




International S.A, w Warszawie

Przeciwko zamawiającemu Ministerstwu Obrony Narodowej w imieniu którego
działa Agencja Mienia Wojskowego w Warszawie.

z udziałem konsorcjum firm: Nclkine Group Spółki z o.o. wre Wiodawhi i
WASCO Spółki Akcyinej w Gliwicach postanawia:

L umorzyć postępowanie wywołane skarga.

2,    zasądzić na rzecz zamawiającego Ministra Obrony Narodowej - Agencji
Mienia Wojskowego w Warszawie kwoLy po 400 zł (czterysta złotych) od
ATM Spółki Akcyjnej w- Warszawie. Arcns Spółki Akcyjnej w Warszawie i
MA W Telecom Intern aiional S.A. w Warszawie tytułem zwrotu kosztów
zastępstwa prawnego w postępowaniu przed Sądem Okręgowym,

3.    polecić wypłacić ze Skarbu Państwa - Sądu Okręgowego w Wanszawie na rzecz

A LM- Spółki Akcyjnej w Warszawie kwotę    zł (jeden tysiąc pięćset

złotych i lyniłeni zwrotu polnwy^H^zniiei opłaty sądowej od skargi.

■'V-' s
H rAf    \

■®stóaktVCa 155/08

ODPIS

Wi

:. ,'t;<    ,

'i

V/

M T* f .-

UZASAIłNIEMIC

Pismem procesowym z dnia 20 lutego 2008 r,ndziałający w imieniu i nfl rzecz
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego w trybie
przetargu nieograniczonego na dostawę w lalach 2007-2008 systemu Siedzeniu zasobów -
monitorowanie przesyłek dla Sił Zbrojnych RK pełnomocnik konsorcjum finn: ATM S-A- w
Warszawie, Aiuus S.A. w Warszawie i MA W Telecom International S.A- w Warszawie
cofnął skargę wniesioną przez wskazane konsorcjum na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z
dnia 19 grudnia 2007
r. (sygn. akl KIO/TJZP 1429W7), którym oddalono odwołanie
skarżącego konsorcjum od rozstrzygnięcia zamawiającego - Minislrj Obrony Narodowej, w
imieniu którego działa Agencja Mienia Wojskowego w Warszawie, polegającego na
oddaleniu w dniu 20 J l .2007 r. protestu wzmiankowanego konsorcjum.

Sąd Okręgowy zważył, ca następuje:

Zgodnie z treścią art. 194 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r, Prawo
zamówień publicznych (ij.
OłU z 2007 r.,Kr 232, poz, 1655) w postępu Wianiu toczącym się
na skutek wniesienia skargi itosujc się odpowiednio przepisy Kndeksu postępowania
cywilnego o apelacji (,„), w myśl natomiast art. 391 § 2 zd. pierwsze k.p,c. w razie coimęcia
apelacji sąd drugiej instancji umarza postępowanie apelacyjne i orzeka o kosztach jak p^y
cofnięciu pozwu, zatem - stosując przepis ait. 203 $ 2 k.p.c. na żądanie pozwanego (w tym
wypadku zamawiającego) powód (skarżący-wykonawca) zwraca inu koszty. W niniejszym
wypadku kosztami poniesionymi przez przeciwnika skarżącego są koszLy profesjonalnego
zastępstwa prawnego w postępowaniu przed Sądem Okręgowym i koszty te — określone
według stawki minimalnej wynikającej z treści § 10 ust. 1 pkt
4 Rozporządzenia Ministra
Sprawiedliwości z dniu 2 H .09.2002 r. w oprawie opłat za czynności radcy prawnego oraz
ponoszenia przez Skarb Pańslwa kosztów pomocy piawnej udzielonej przez radcę prawnego
ustanowionego z urzędu (Dz.
U. Nr ló3,poz, 1349, zc zm.) na kwotę 1200 zf.jako adekwatną
do fakty
cznego nakładu pracy pełnomocnika zamawiającego - zasądzono w równych
częściach na rzecz
znniawiającogo od poszczególnych członków.' konsorcjum firm, klóre
wystąpiło zc skargą na wyrok Krajowej Izby Gdwoktwezej.

•■ttC '.-.A W sinice rzeczy, jako Ae cofnięcie skargi nie podlega konlrob Sądu, na

ś - , postawie arL 198 ust. 3 powołanej wyżej ustawy Prawo zamówień publicznych
r*. ’    ’

'. ■ postępowanie podlegało umorzeniu, przy czym 7. racji dokonania przedmiotowej czynności,
procesowej przed rozpoczęciem posiedzenia,, na które sprawy została skierowana, na mocy
art. 79 usl 1 ptt 3 lit. a) uslawy z dnia 2S.07.2005 t- o kosztach sądowych w sprawach
cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz, 1398 ze zm.) należało zwrócić na rzecz lidera skarżącego
konsorcjum połowę
wniesionej opłaty sądowej od skargi, tj. kwotę 1500 zł.

Z powyższych zatem względów i na mocy powołanych przepisów orzeczono jak w
sentencji postanowienia.

tfa oryjinafs podpisy
& zgodno^


FTEFER    rA