Wyrok KIO V Ca 723/11
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- V Ca 723/11
- Organ wydający
- Sąd Okręgowy w Warszawie
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 12.05.2011
- Przewodniczący
- Robert Obrębski
- Sposób rozstrzygnięcia
- odrzucone
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Kluczowe przepisy ustawy Pzp
Zagadnienia merytoryczne
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze V Ca 723/11 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 12 maja 2011 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Odwołanie zostało odrzucone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: odrzucenie skargi. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 198 e ust.1.
Istota sprawy
m. Na zarządzenie Sędziego: ODPIS Sygn. akt V Ca 723/11 POSTANOWIENIE Dnia 12 maja 2011 r. Sąd Okręgowy w Warszawie V Wydział Cywilny-Odwoławczy w składzie: Przewodniczący: SSO Robert Obrębski (spr.) Sędziowie: SO Bożena Miśkowiec SR (del.) Jerzy Kiper po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 12 maja 201 lr....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSąd Okręgowy w Katowicach
XIX Wydział Gospodarczy Odwoławczy
ul. Francuska 38
40-028 Katowice
tel. 032 60-70-496, 495,493, 461, fax: 496
Sygn. akt: XIX Ga 193/11
Sygn. akt pierwszej instancji: KIO/568/11
Data: 10/05/2011 r.
Urząd Zamówień Publicznych
Departament Odwołań
ul. Postępu (Adgar Plaża) 17a
02-676 Warszawa
DORĘCZENIE
Sąd Okręgowy w Katowicach XIX Wydział Gospodarczy Odwoławczy doręcza
odpis postanowienia z dnia 29 kwietnia 2011r. wraz z uzasadnieniem.
Na zarządzenie Sędziego:
ODPIS
Sygn. akt V Ca 723/11
POSTANOWIENIE
Dnia 12 maja 2011 r.
Sąd Okręgowy w Warszawie V Wydział Cywilny-Odwoławczy
w składzie:
Przewodniczący: SSO Robert Obrębski (spr.)
Sędziowie: SO Bożena Miśkowiec
SR (del.) Jerzy Kiper
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 12 maja 201 lr. w
Warszawie
sprawy ze skargi wykonawcy Emu Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością we Gdańsku
przeciwko zamawiającemu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w
Warszawie
o udzielenie zamówienia publicznego
od postanowienia Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 lutego 2011
r. sygn. Akt KIO/UZP 316/11
postanawia:
odrzucić skargę.
.i właściwe podpisy
zgodność sekretarz sadowy
Est'
ODPIS
Sygn. V Ca 723/11
Uzasadnienie
Skarga podlega odrzuceniu, ponieważ była dotknięta brakiem
formalnym, który nie został prawidłowo uzupełniony. Zarządzeniem z
28 marca 201 lr. skarżący wykonawca był wzywany do usunięcia
braków formalnych skargi przez wykazanie, że jej odpis został
doręczony bezpośrednio zamawiającemu oraz do podania właściwego
wniosku skargi. Mimo skutecznego doręczenia wskazanego
zarządzenia, nie zostało ono wykonane w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na uwadze na podstawie art. 198e ust. 1
powołanej ustawy Sąd Okręgowy orzekł jak w sentencji.
Za zgodność