Wyrok KIO V Ca 871/08

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze V Ca 871/08 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 15 maja 2008 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Sposób rozstrzygnięcia sprawy: postanowienie. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: kodeks postępowania cywilnego. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 194 pkt 2.

Istota sprawy

Odwołanie oferenta podlega odrzuceniu. Stosownie do treści art. 194 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych w postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji. Zgodnie, więc z treścią art. 382 kpc sąd drugiej instancji orzeka na podstawie materiału zebranego w postępowaniu w pierwszej instancji oraz w postępowaniu apelacyjnym....

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt, V Ca 871/08


ODPIS


POSTANOWIENIE

Dnia 15 maja 2008 r.

Sąd Okręgowy w Warszawie V Wydział Cywilny - Odwoławczy---

Urząd Zamówień Publicznych

w składzie:

Przewodniczący

Sędziowie:

Protokolant:

SSO Marzanna Góral
SO Maja Smoderek
SO Piotr Wojtysiak
apl. rade. Joanna Borkowska

1 a tó 2000

I W P i. V N Ę fc O

po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 maja 2008 r.

sprawy z odwołania: Konsorcjum Firm: „DROGBUD” Podkarpacki Holding Budowy Dróg
Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB - Podbeskidzie” Sp.
z o.o. z siedzibą w Skoczowie

przeciwko:

Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie

z udziałem przystępującego do odwołania po stronie zamawiającego Konsorcjum Firm:
Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A. z siedzibą w Lubartowie,
Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Leżajsku S.A. z siedzibą w Leżajsku,
Lubaczowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Lubaczowie,
„INTOP TARNOBRZEG” Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu

o zamówienie publiczne,

na skutek skargi Konsorcjum Firm: Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A. z
siedzibą w Lubartowie, Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Leżajsku S.A. z siedzibą
w Leżajsku, Lubaczowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w
Lubaczowie, „INTOP TARNOBRZEG” Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu od wyroku
Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie z dnia 14 marca 2008 r. sygn. akt. KIO/UZP

V 181/08.

postanawia:

1.    uchylić zaskarżony wyrok i odrzucić odwołanie;

2.    zasądzić od Konsorcjum Firm: „DROGBUD” Podkarpacki Holding Budowy
Dróg Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB -
Podbeskidzie” Sp. z o.o. z siedzibą w Skoczowie na rzecz Konsorcjum Firm:
Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A. z siedzibą w Lubartowie,
Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Leżajsku S.A. z siedzibą w Leżajsku,
Lubaczowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w
Lubaczowie, „INTOP TARNOBRZEG” Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu

kwotę 4 217, 00 zł (cztery tysiące dwieście siedemnaście złotych) tytułem zwrotu
kosztów postępowania wywołanych wniesieniem skargi;

3. oddalić wniosek zamawiającego o zasądzenie kosztów postępowania.

Na oryginale właściwe podpisy
Za zgodność

REFERENtJsJAzYSTA

KamiltB/VqtKOW,ska

ODPIS


V Ca 871/08


UZASADNIENIE

Odwołanie oferenta podlega odrzuceniu.

Stosownie do treści art. 194 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych
w postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się
odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks
postępowania cywilnego o apelacji. Zgodnie, więc z treścią art. 382 kpc
sąd drugiej instancji orzeka na podstawie materiału zebranego w
postępowaniu w pierwszej instancji oraz w postępowaniu apelacyjnym.
Jak wynika z akt niniejszego postępowania odwołujący się został
prawomocnie wykluczony z ubiegania się o uzyskanie przedmiotowego
zamówienia publicznego. Tak, więc uznać należy stosownie do treści art
382 kpc w zw. z art. 194 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych, iż
na dzień orzekania przez Sąd Okręgowy - nie był uprawniony do
wniesienia odwołania.

Wobec powyższych okoliczności Sąd Okręgowy na podstawie
art. 198 ust 3 ustawy prawo zamówień publicznych w zw. z art. 187 ust.
4 pkt 3 tejże ustawy orzekł jak w postanowieniu.

Na oryginale właściwe podpisy
Za zgodność

REFEREM7 STAŻYSTA


Kamili


kęwska