Wyrok KIO XII Ga 184/13
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- XII Ga 184/13
- Organ wydający
- Sąd Okręgowy w Krakowie
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Przewodniczący
- Aniela Pakosiewicz
- Sposób rozstrzygnięcia
- odrzucone
Zamawiający
- Nazwa
- TAURON Dystrybucja S.A.
- Miejscowość
- Kraków
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Kluczowe przepisy ustawy Pzp
Zagadnienia merytoryczne
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze XII Ga 184/13 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą w Kraków w trybie przetarg nieograniczony. Odwołanie zostało odrzucone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: odrzucenie skargi. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 198e ust. 1.
Istota sprawy
Wniesiona skarga podlega odrzuceniu z powodu jej nieopłacenia i nie usunięcia braku formalnego skargi. Skarżąca spółka wniosła nieopłaconą skargę od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej jak również nie dołączyła dowodu doręczenia odpisu skargi pozostałym uczestnikom postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą. Zarządzeniem przewodniczącego z dnia 13.04.2013r, skarżąca została wezwana do usunięcia wyżej wskazanych braków, w terminie tygodniowym pod rygorem jej odrzucenia....
Treść dokumentu
Pobierz PDFt
Sygn. akt XII Ga 184/13
KRAJOWA iZBA GBW'ILaWCZA
I
POSTANOWIENIE
Dnia 17 maja 2013r
Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział XII Gospodarczy - Odwoławczy w
następującym składzie:
Przewodniczący - Sędzia: SO Aniela Pakosiewicz
Sędzia: SO Agata Pierożyńska
Sędzia: SO Janusz Beim
Protokolant: osobiście
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 17 maja 2013r
sprawy ze skargi TELE-FONIKA Kable Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością i S.K.A. w Krakowie
przy uczestnictwie TAURON Dystrybucja Spółki Akcyjnej w Krakowie i Eksa
Spółki z ograniczonąodpowiedzialnością w Sokołowie
o udzielenie zamówienia publicznego
na skutek skargi TELE-FONIKA Kable Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością i S.K.A. w Krakowie
od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej
z dnia 14 marca 2013r sygn. akt KIO 453/13, KIO 484/13
postanawia
odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Wniesiona skarga podlega odrzuceniu z powodu jej nieopłacenia i nie
usunięcia braku formalnego skargi.
Skarżąca spółka wniosła nieopłaconą skargę od wyroku Krajowej Izby
Odwoławczej jak również nie dołączyła dowodu doręczenia odpisu skargi
pozostałym uczestnikom postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą.
Zarządzeniem przewodniczącego z dnia 13.04.2013r, skarżąca została
wezwana do usunięcia wyżej wskazanych braków, w terminie tygodniowym
pod rygorem jej odrzucenia.
Mimo prawidłowego doręczenia skarżącej spółce wezwania w dniu
24.04.2013r, skarżąca spółka nie dokonała żadnej czynności uzupełniającej i
nie usunęła w zakreślonym terminie braków swojej skargi.
W tej sytuacji na zasadzie art. 198e ust. 1 ustawy z dnia 29.l.2004r
Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 201 Or, nr 113, poz. 759,
z późniejszymi zmianami) wniesiona skarga podlega odrzuceniu.